Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden TÜBİTAK atağı

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Ulusal ve Uluslararası fonların Gaziantep'e çekilerek, sanayinin ihtiyaç duyduğu teknolojinin ülkemizde üretilmesinin sağlanması amacı ile projeler uygulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin "TÜBİ- TAK 1003-Öncelikli Alanlar-Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamındaki 3 projesi ilk aşamayı geçti.

HKÜ'DEN BAŞARI
"1003-Öncelikli Alanlar-Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı"nın; "Evsel / Endüstriyel Atık Suların Yeniden Kullanımı", "Membran Hibrit Prosesler ile Su, Hammadde ve Katma Değeri Yüksek Kimyasalların Geri Kazanımı" ve "Yeni Bor Ürünlerinin Üretim Teknolojilerinin Geliştirilmesi ve Kullanım Alanlarının Yaygınlaştırılması" çağrılarında, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin başvuru sahibi ve ortağı olduğu projeler ön değerlendirmeden geçti.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Türkiye'nin teknoloji alanında yurtdışına olan bağımlılığın azaltılması ve akademik bilginin ticari değere dönüştürülmesini hedefleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi bu doğrultuda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda ilk aşamayı geçen projelerinin nihai başvurularının hazırlanması çalışmaları devam ettiğini belirten üniversite yetkilileri hedeflerinin, maksimum sayıda projenin kabul edilmesi ve uygulamaya başlanması olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden TÜBİTAK atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN