Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te piknik kuyruğu

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Sıradan bir mesire yeri iken yapılan düzenleme ile muhteşem bir doğa alanına dönüştürülen Dülükbaba Ormanı içindeki park Gaziantep halkından büyük ilgi görüyor. "Sahre" olarak bilinen piknik gelenekleriyle tanınan Gaziantep halkı, özellikle hafta sonları Dülükbaba Tabiat Parkı'na akın ediyor; parkın girişinde yüzlerce araçlık kuyruk oluşuyor.

HAFTADA 40 BİN KİŞİ

Açık havalarda haftada 40 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı Dülükbaba Tabiat Parkı sağladığı koşullar bakımından Gazianteplilerin en büyük tercih sebebi oluyor. 24 saat güvenlik ekiplerinin denetiminde olan mesire alanında aileler güvenle ve huzurla piknik yapma ve eğlenme imkanı buluyor. Park, içindeki fırın, kafeterya ve doğal bir ortamda spor yapmak isteyenler için yapılan yürüyüş yolları ve koşu parkurlarıyla büyük ilgi görüyor.

ATIL DURUMDAYDI
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Gaziantep'te yeşil ve su az olduğundan bu tür yerler büyük ilgi görüyor. Kentimizde orman yok, sadece insan eliyle oluşturulan Burç ve Dülükbaba ormanları var. Burası daha önce atıl durumdaydı, ilgili bakanlıktan kiralama yoluyla devralıp güzel bir tesis park haline getirdik. İnsanımız hem su hem de ağaç hasretini bir arada gideriyor ve aynı zamanda kültürümüzde önemli bir yeri olan sahre geleneğini de sürdürerek aile ortamında dinleniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te piknik kuyruğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN