Yasak aşk cinayetine aynı ceza verilmeli

Adana'da kocasını dilencilik yapan sevgilisiyle birlikte öldürdüğü iddia edilen kadına "Cinayete yardım" suçundan verilen 18 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Adana'da 3 Temmuz 2012 günü kocası İbrahim Mendilli'yi( 49) sevgilisi Mustafa Gönen(59) ile birlikte bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 45 yaşındaki Nevin Mendilli'ye "Cinayete yardım" suçundan verilen 18 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu. Yargıtay, bozma gerekçesinde sanık kadının azmettirici olarak "Tasarlayarak eşini öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmasını istedi. Mustafa Gönen'in ağırlaştırılmış müebbet hapsi ise onandı.

"SUÇSUZUM"
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Nevin Mendilli suçlamayı kabul etmemişti. Tutuklu kadın, "3 yıl önce tanışmıştık. İlaçla beni bayıltıp ilişkiye girdi. Sonra da tehditle devam etti. Kocamı öldürmem için fare zehri getirdi ama kabul etmedim. Çocuklarımla otururken kocamın çığlığını duydum. Mustafa bıçaklamış kaçıyordu" dedi. Mustafa Gönen ise Nevin Mendilli'nin kocasını sevmediğini öne sürerek, "Benimle imam nikahı yaptı" dedi ve şöyle devam etti:

KOCASINI BIÇAKLADI
"İlişkimizden çocuklarının haberi vardı. Dilenerek topladığım parayı sık sık kendisine verirdim. Bana köpek muamelesi yapıyordu. Kızı ile birlikte olup, beni döverdi. Emekli olacak eşini öldürmek istiyordu. Kendisi yaparsa parasını alamayacağı için benden istiyordu. Yapmayacağımı söyleyince, 'Ben öldüreyim sen üstlen' diyordu. Olay günü kocasını bıçakladı. Kendimi kaybetmiştim. Bende vurmuş olabilirim. Bıçağı elime verip kaçmamı söyledi"

YARGITAY BOZDU

Mahkeme, 2 Kasım 2012'de verdiği kararda cinayeti planlı işleyen Mustafa Gönen'i ağırlaştırılmış müebbet, cinayete yardımcı olan Nevin Mendilli'yi ise 18 yıl hapisle cezalandırdı. Yargıtay, kadınla ilgili kararı bozdu. Kararda tutuklu kadının diğer sanığı azmettirdiği belirtilerek, "Tasarlayarak eşini öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmesi istendi. Cezası onanan Mustafa Gönen 1977'de eşini öldürdüğünü ve hapis yattığını söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak aşk cinayetine aynı ceza verilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN