Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 Bin öğrenci

Giriş Tarihi: 10.6.2014

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı ve 40 antrenörün görevlendirildiği yaz okullarına 20 bin öğrencinin başvurması bekleniyor

Gaziantep'te 29 Haziran'da açılacak yaz spor okullarında bu yıl başvuru patlaması bekleniyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, geçen yıl 9 bin öğrencinin yaz spor okullarına kayıt yaptırdığını, bu yıl ise yaptıkları yatırımlarla bu sayının 20 bine çıkmasını hedeflediklerini belirtti. Tüm branşlarda kurs açtıklarını belirten Şiran, 40 antrenörün görevlendirildiği kursların ücretsiz olduğunu söyledi.

DESTEK GÖRÜYOR
Gaziantep'in sadece sanayisi ile değil, sahip olduğu sporcu sayısı ve spordaki başarılarıyla da anılması gerektiğini kaydeden Müdür Şiran, "Bunun gerçekleşebilmesi için biz kurum olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Yaptığımız projelerde Valimiz başta olmak üzere hem yerelde hem de merkezde büyük destek görüyoruz, bu da yaptığımız çalışmalarda bizi motive ediyor" dedi.

SAĞLIKLI GELECEK İÇİN
Kentin spor turizminde de önemli bir yere gelebileceğini söyleyen Şiran, "Sporda her şeyin başı alt yapı. Temelden sporcu yetişmesi ve çocuklarımızı spora alıştırma noktasında da yaz spor okullarının büyük önemi var. Bu okullar hem öğrencilerinin zamanını iyi değerlendirmesini sağlıyor hem de spor yaparak sağlıklı yaşamayı da sağlıyor" diye konuştu.

NEREYE YAPILACAK?
Geçen yıl açılan yaz spor okullarına 9 bin öğrencinin kayıt yaptırdığını anımsatan Şiran, bu yıl 40 antrenör görevlendirdikleri kurslara 20 bin kayıt almayı hedeflediklerini söyledi. Gaziantep merkez ve kırsal ilçelerde önemli spor yatırımlarının yapıldığını belirten Şiran, yaz spor okullarına başvuruların gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne yapılacağının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 Bin öğrenci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN