Atıldıkları okulu baltayla soydular

Adana'da 13 yaşındaki Ç.Ö. ile S.B., disiplinsiz davranışlar nedeniyle atıldıkları okulda düzenlenen kermesten elde edilen 7 bin TL'yi okul müdürünün odasına girerek çaldı

Adana'da 13 yaşındaki Ç.Ö. ile S.B., disiplinsiz davranış nedeniyle atıldıkları okulda düzenlenen kermesten elde edilen 7 bin TL'yi çaldıktan sonra polis tarafından yakalandı. Okul müdürün kapısını kırıp çekmecede bulunan paraları alan iki çocuk yakalandı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan iki çocuk daha sonra ailelerine teslim edildi.

PARA MÜDÜRDE

Olay Çukurova ilçesine bağlı Belediyevleri Mahallesi'nde bulunan Kurttepe İMKB Ortaokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermeste elde edilen 7 bin lira okulun ihtiyaçlarının karşılanması için Okulu Müdürü Recep Kırgıl'a teslim edildi. Müdür Kırgıl, kermesten elde edilen 7 bin lirayı çekmeceye kilitledi.

BALTAYLA KIRILDI

Kermes parasının müdüre teslim edildiğini öğrenen öğrencilerden Ç.Ö. ile S.B. hırsızlık için plan yaptı ve okul kapandıktan sonra harekete geçti. Önce okulun penceresini kırıp içeri giren iki çocuk daha sonra okul müdürünün kapısına geldi. Kilitli olan kapıyı baltayla kıran Ç.Ö. ile S.B. aynı yöntemle masanın çekmecesini kırıp zarf içinde bulunan 7 bin lirayı alıp kaçtı.

KAMERALAR DEVREDE
Okul Müdürü Recep Kırgıl, sabah geldiğinde kapısının kırılmış ve çekmecenin açık olduğunu görünce hemen polisi aradı. Olay yerine gelen hırsızlık masası ekipleri, güvenlik kameralarını incelediklerinde olayı okulun eski öğrencilerinden Ç.Ö. ile S.B.'nin yaptığını tespit etti. Yakalanan çocukların paranın bin lirasını harcadığı, geri kalanını ise evde sakladığı anlaşıldı. İfadeleri alınan iki çocuk ailelerine teslim edilirken, paranın geri kalan kısmı okul müdürüne verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atıldıkları okulu baltayla soydular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN