Melih ABİ: Aksantaş TOKİ konutlarında oturanlar sıkıntılı

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Adana'dan Yüreğir Aksantaş TOKİ konutlarından bir okurum elektronik posta gönderdi. Hizmet alamadıklarından yakınan okurumuz, "Site yönetimi aidatları bizlerden düzenli topluyor. Ama yeterli hizmetin verildiğini düşünmüyoruz. Blokların elektrik paraları zamanında yatırılmıyor. Bu yüzden elektrikler kesiliyor. Asansörlerimiz çalışmıyor. Her bloğun 8-10 bin lira borcu birikmiş görünüyor. Blokların çevresinde her yer bakımsız ve kirli. Ama çalışanlar maaşını düzenli alıyor. Belediyemizin site için yaptırmış olduğu spor aletlerine, 'ücret karşılığı biz yaptırdık' diye sahip çıkıyorlar. Yani anlayacağınız site yönetimi ile oturanlar arasında önemli bir sorun var. Sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz" diyor. Şikâyeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

MERSİN'DEN SİNEK ŞİKâYETİ
Mersin'den okurumuz Mustafa Topak sineklerle ilgili şikâyetini dile getirdi. Diyor ki; "Mersin, bu yıl hiç görülmediği kadar sineklerin taarruzuna uğradı. Yetkilileri göreve çağırıyoruz. İlçe belediyelerine soruyoruz topu Büyükşehir'e atıyor, ona soruyoruz, onlarda ilaç ihalesini daha yeni yapacaklarını söylüyorlar. Sinekler larvalarını bıraktıktan sonra neye yarar ilaçlama?

TRAFİK IŞIKLARI

Aynı okurumuz bir de trafik ışıklarından dert yanmış. Trafik ışıklarımız araca da yaya ya da aynı anda yanıyor: Geç, sonuç malum! Osmaniye/Anıt ışıkları ve benzerleri. Aynı yerde camii karşısındaki petrole kıyak geçilmiş ve hiç olmayacak yerden refüj delinerek araç geçişi verilmiş. Her gün kaza ve tehlike, yetkililer ortada görünmüyor. Seçim asfaltı ise çok fena, ansızın bir çukur ve haliyle olan oluyor." Yorum size ait.

GÜLMECE
Temel trene ilk kez binecekmiş. Cemal ona uyarılarda bulunuyormuş. "Ula Temel son vagona pinmek çok tehlikeludur." "O zaman son vagonu niye takarlar trene..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Aksantaş TOKİ konutlarında oturanlar sıkıntılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN