Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veteriner fakültesinde 'Sürü Sağlığı' kongresi

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Uluslararası Süt Sığırı İşletmelerinde Sürü Sağlığı ve Yönetimi Kongresi YDÜ Veteriner Fakültesi ev sahipliğinde, Yakın Doğu Turizm İşletmeleri'nin organizasyonu ile Kaya Artemis Otel'de büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kongrenin açılışına Türkiye üniversiteleri ve yurt dışından alanlarında uzman konuşmacıların yanı sıra çok sayıda akademisyen ile sektör temsilcisi de katıldı.

ADA'DA İLK VE TEK

Kongrenin açılış konuşmalarını Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl ile Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer M. Esendal yaptı. Aköl konuşmasında YDÜ'nün KKTC'nin ilk ve tek Veteriner Fakültesi'ni kurmasının amacının, Avrupa normlarında öğrenciler yetiştirmenin yanında, bu gibi etkinliklerle bilgiye kolaylıkla ulaşabilmelerini temin etmek olduğunu söyledi.

700 YETİŞTİRİCİ VAR

Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Osman Ergene, KKTC'de 700'ün üzerinde yetiştirici ve 60 bine yakın süt sığırı bulunduğunu belirterek, Veteriner Fakültesi'nin sorumluluk bilinciyle hareket ederek sektörün sürdürülebilir ve tüm güncel gelişmeleri takip edebilir bir yapıya kavuşturulmasına katkı koymak amacıyla kongreyi gerçekleştirdiklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veteriner fakültesinde 'Sürü Sağlığı' kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN