Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kollarına 'altın bileziği' polis taktı

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde "Mesleğim Var Geleceğim Güvende" projesi kapsamında açılan metal şekillendirme ve kaynakçılık kurslarını bitiren 13 kursiyer sertifika aldı. Gençlerin suçtan uzak kalıp meslek sahibi olmalarını amaçlayan kursun sonunda katılımcılar işe başladı.

18-30 YAŞ GRUBU

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, İŞKUR İl Müdürlüğü, Gaziantep Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MEKSA Vakfı ortaklığında, kente göçle gelen, maddi imkanları kısıtlı ve herhangi bir mesleği olmayan, 18-30 yaş grubunda bulunan 25 gencin katılımıyla düzenlenen metal şekillendirme ve kaynakçılık konularını kapsayan "Mesleğim Var Geleceğim Güvende Projesi" eğitimleri sona erdi.

İŞE BAŞLADILAR
Gençlerin bir meslek sahibi olmaları ve suçtan uzak durmaları hedefiyle düzenlenen iş garantili kursta, katılımcılara her gün 20 lira ödendi. Ayrıca kurs boyunca sigorta primleri de yatırıldı. Mezun olan 14 genç, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer ve GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu'nun katılımıyla, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen törende, sertifika aldı ve önceden belirlenmiş firmalarda işe başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kollarına 'altın bileziği' polis taktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN