Adana barosunun ilk kadın adayı Zehra Bulut

Ekim ayında yapılacak olan Adana Baro Başkanlığı seçimlerinde Meslekte Hizmet Grubu’nun adayının Zehra Bulut olduğu açıklandı

Giriş Tarihi: 12.6.2014
Adana Barosu başkanlık seçimi yaklaşırken, Meslekte Hizmet Grubu, adayını açıkladı. Adana Barosu'nun ilk kadın başkan adayı Avukat Zehra Bulut oldu. Adana Barosu 28. Dönem başkan adayı olduğunu belirten Bulut, meslektaşlarının genel menfaatlerini ve mesleğin ahlak düzen ve geleneklerini koruyacaklarını söyledi. Mahmut Esat Bozkurt Salonu'nda, Meslekte Hizmet Grubu üyelerinin katıldığı toplantıda Zehra Bulut'un özgeçmişi okundu ve adaylığı olduğu açıklandı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğu belirtilen Bulut'un çeşitli dönemlerde Adana Barosu yönetiminde yer aldığına dikkat çekildi.

SORUNLARA SOMUT ÇÖZÜM

Ekim ayı içerisinde yapılacak olan Adana Barosu Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Zehra Bulut, avukatlık mesleğinin giderek değer kaybettiğinin altını çizerek, " Meslekle ilgili sosyo-ekonomik değişim ve dönüşümler karşısında baroların, sorunlara somut çözüm üretme sorumluluğu taşıdığı açıktır " diye konuştu.

HAKLARINIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ
Avukatların sorunlarını çözmek için çalışacaklarını ifade eden Bulut şunları söyledi. " Sorunları bilerek meslektaşlarımızın haklarını sahiplenmek, korumak, hukuksuzluklara karşısında hukuka sahip çıkarak, meslek etiğini daha etkili kılmak, yargının bağımsızlığını savunmak, savunmayı dışlayan tutum ve davranışlara karşı durmak için aday olduğumu açıklıyorum"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana barosunun ilk kadın adayı Zehra Bulut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN