Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzeloğlu: Çağ ile gurur duyuyoruz

Çağ Üniversitesi'nin 15'inci mezuniyet töreninde konuşan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Çağ, Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri haline geldi. Başarısıyla gurur duyuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 15'inci dönem mezunlarını veren Çağ Üniversitesi'nde öğrencilerin büyük mutluluğuna ortak olmanın keyfini yaşadığını belirterek, "Türkiye'nin en seçkin üniversiteleri arasında yerini alan ve kurulduğu günden beri çok büyük mesafeler kat eden Çağ Üniversitesi'nin bu gururlu ve heyecanlı gecesinde olmaktan sevinç duyuyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum" dedi.

HÜZÜN VE MUTLULUK
Çağ Üniversitesi 2013-1014 eğitim öğretim yılı önlisans, lisans ve yüksek lisans mezuniyet töreninde 750 öğrenci kep atarak diplomalarını aldı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı mezuniyet töreninde yeni bir yaşama 'merhaba' demenin heyecanı içinde olan öğrenciler, yıllardır aynı havayı teneffüs ettikleri arkadaşlarından, öğretim görevlilerinden, idarecilerden ve çok sevdikleri okullarından ayrılmanın hüznünü yaşadı. Yaşar Bayboğan Yerleşkesi'nde düzenlenen geceye ilgi çok büyüktü.

GELECEĞE DEĞER KATACAK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kutlama mesajının okunmasıyla başlayan gecede tüm konuklara ve öğrencilere seslenen Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, mezuniyet törenine 5'inci kez katıldığını belirterek, "Çağ Üniversitesi, çağı yakalamak adına çok önemli mesafeler aldı. Bugün ülkemizin en seçkin eğitim kurumları arasında yerini aldı. Bu güzel eğitim kurumunu Mersin'e kazandıran merhum Yaşar Bayboğan'ı rahmetle anıyorum" dedi. Güzeloğlu şöyle devam etti:

HAYAT SİZE HEP GÜLSÜN
Çağ öğrencileri, Avrupa ölçeğinde bir kalitenin, uluslararası alana çıkmış rekabetçi ortamdaki gerçek bir hedefin izinde olan üniversitenin öğrencileridir. Öğrencilerimizi ilk günden itibaren eğiterek, öğreterek, mezun olana kadar onlara katkı koyan izin mütevelli heyeti başkanına, rektörümüze, öğretim görevlilerimize ve tüm kurum mensuplarına teşekkür ediyorum. Sevgili gençler, sizlere pırıl pırıl başarı dolu bir gelecek diliyorum. Hayat, sizlere hep gülümsesin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun

BİZLERLE GURUR DUYUYOR
Rektör Prof. Dr. Çetin Bedestenci, "Avrupa Komisyonu tarafından tüm Avrupa'da tanınılırlığımızı sağlayan 'Diploma Etiketi Eki' ve 'Mükemmeliyet' belgesiyle ödüllendirilen üniversitemizde yeni mezunlar vermenin kıvancını taşıyoruz" derken, Bayboğan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Bölgede öncü ve örnek olma misyonunu özümsemiş Çağ Üniversitesi'ne sahip çıkıyoruz. Çok iyi biliyoruz ki kurucumuz, babamız Yaşar Bayboğan bizlerle gurur duyuyor" dedi.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
Mütevelli Heyeti Başkanvekili Gökhan Bayboğan, Çağ Üniversitesi'nin geldiği noktanın kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, "Her yıl başarı çıtamızı daha da yükseltiyoruz" diye konuştu. Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Hülya Tutar, mezunlar adına bir konuşma yaparken, bölüm birincileri Burak Akın, Çağla Karslı ve Arzu Civelek diploma ve ödüllerini aldı. Öğrencilerin havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlatmasıyla tören son buldu.

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ
Lütfi Bayboğan, "Mezuniyet törenimize 5'inci kez katılan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir eğitim gönüllüsüdür. Bize her zaman destek vermiş yanımızda olmuştur" diyerek hediyesini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzeloğlu: Çağ ile gurur duyuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN