Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşeron işçilerden Kocamaz'a tepki

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimlerinde çalışırken Burhanettin Kocamaz'ın göreve gelmesi ile işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler belediye önünde eylem yaptı

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimlerinde çalışırken Burhanettin Kocamaz'ın göreve gelmesi ile işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler belediye önünde protesto eylemi yaptı. DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Başkan Burhanettin Kocamaz'ın "Çalışan kimse işinden olmayacak" demesine rağmen toplu işten çıkarmaların başladığını ileri sürdü.

SLOGAN ATTILAR
İstasyon Meydanı'nda toplanan ve çeşitli sendikaların da destek verdiği işçiler, ellerindeki pankartlarla İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe geçti. Çeşitli sloganlar atarak Atatürk Caddesi'ndeki belediye binası yakınına gelen grubun önü çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. Yapılan görüşmelerin ardından polis ekipleri geriye çekilerek grubun binaya yaklaşmasına izin verdi.

170 KİŞİ İŞSİZ KALDI

Konuyla ilgili görüşmek için Özel Kalem Müdürlüğü aracılığıyla Kocamaz'dan randevu talep ettiklerini ancak dönüş olmadığını belirten Göksoy, "Yaşlılarla ilgilenen dost eli projelerinde çalışan 45 işçi işten atıldı. İhale süresi bittiği gerekçesiyle sinekle mücadelede çalışan 97 işçinin işine son verildi. Arkasından Proje Müdürlüğü'nde çalışan 19 işçi da işten atıldı" dedi.

ŞİMDİ SIRA KİMDE?
Başkan Burhanettin Kocamaz'ın en son olarak spor kulübüne el attığını iddia eden Kemal Göksoy, "Basketbol spor kulübünde çalışan 9 işçinin daha işine son verildi. Kalan işçiler şimdi sıra hangimizde diye düşünmeye ve kaygılanmaya başladı" diye konuştu. Göksoy, Başkan Kocamaz ile görüşmek istediklerini, soruna çare bulamamaları halinde eylemlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşeron işçilerden Kocamaz'a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN