Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir Kültür Evleri'nde ürettiklerini sergileyecekler

Yüreğir Belediyesi'nin açtığı Kültür Evleri'ne devam edenlerin bir yıl boyunca yaptığı ürünler 13-15 Haziran tarihleri arasında sergilenecek

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde kursiyerlerin ürettikleri ürünler Optimum Alışveriş Merkezi'nde sergilenecek. 13-15 Haziran tarihleri arasında açık olacak sergiye tüm Adanalıları davet ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Kültür Evlerinde kurs gören kursiyerlerin bir yıl boyunca üretilen el sanatları ürünleri üç gün boyunca sergilenecek. Kurslara katılan vatandaşlarımızın el emeği göz nuru olan bu eserleri görmeye davet ediyoruz" dedi.

HEMEN İŞ BULUYORLAR

Hizmete açılan 11 adet Kültür Evi'nden her yıl binlerce vatandaşın eğitim gördüğünü belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Açılan Kültür Evlerinden her yıl 50 bin vatandaşımızın faydalanmasını hedefledik" dedi. Çelikcan, Kültür Evlerinde 7'den 70'e herkesin faydalanacağı etkinliklerin yapıldığını belirterek şunları söyledi: Kültür Evlerimizde yetişkinlere yönelik el sanatları kursu, meslek kursları, okuma yazma eğitimleri ve eğitici seminerler yapılıyor. Öğrencilerimize yönelik ise ders takviye kursları, yaz okulları, hobi kursları, sportif etkinlikler de düzenleniyor. Kurs eğitimi alanların çoğu elde ettiği sertifika ile iş sahibi oldu. Bu da bizi çok mutlu ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir Kültür Evleri'nde ürettiklerini sergileyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN