Karne heyecanı

Giriş Tarihi: 14.6.2014

Bölgemizde yüz binlerce öğrenci karne aldı. Adana'da karneleri Vali Mustafa Büyük elleriyle dağıttı, öğrencilere 'tatilde kitap okuyun' dedi

2013-2014 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte bölgemizde yüz binlerce öğrenci karnelerini alarak tatile çıktı. Adana, Mersin ve Gaziantep'te son ders zilinin çalmasıyla birlikte uzun süren bir maratonu tamamlamanın heyecanını yaşayan öğrenciler karnelerini alarak sevinçlerini öğretmenleri, arkadaşları, anne ve babalarıyla paylaştı.

MERSİN'DE BÜYÜK SEVİNÇ

Mersin'de de toplam 375 bin öğrenci karne aldı. Merkez Akdeniz ilçesindeki Ersoy Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtımına Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz, şube ve okul müdürleri ile veliler katıldı. Vali Yardımcısı Karabiber, çocukların yorucu bir eğitim maratonunun sonuna geldiklerini söyledi.

KARNELERİ VALİ BÜYÜK DAĞITTI
Adana'da Vali Mustafa Büyük, Yüreğir ilçesinde Vehbi Necip Savaşan İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Vali Büyük'e minikler sevgi gösterilerinde bulundu. Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve kurum müdürlerinin de katıldığı törende öğrencilere tek tek karnelerini veren Vali Büyük, çocuklara tatilde bol bol kitap ve gazete okumalarını istedi.

GAZİANTEP'TE KARNE SELFİESİ
Tüm yurt olduğu gibi Gaziantep'te de karne heyecanı yaşandı. Öğrenciler merakla karnelerini inceledikten sonra selfie çekerek tatile çıktı. Sabah saatlerinde karne heyecanıyla okula gelen öğrenciler öğretmenlerinin karne dağıtmasını dört gözle bekledi. Karnelerini alan çocukların bazıları sevince boğulurken bazılarıda notlar nedeniyle üzüntü yaşadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karne heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN