Özel koleji aratmıyor

Giriş Tarihi: 14.6.2014

Gaziantep'te bir köy okulunda yapılan mezuniyet töreni özel kolejleri aratmayacak coşkuda yapılıyor. Öğretmenlerin 6 yıl önce ceplerinden harcayarak başlattıkları törene köylüler sponsor oluyor

Gaziantep'e bağlı Sarıt İlköğretim Okulu'nda 6 yıl önce öğretmenlerin ceplerinden harcama yaparak başlattıkları mezuniyet töreni geleneksel hale dönüştü. Şimdi köylülerin sponsor olduğu törenler adeta özel kolejleri aratmayacak kadar kapsamlı ve eğlenceli. Törende okulu birincilikle bitiren Behiye Ceylan, doktor olup köyünde görev yapmak istediğini söyledi. Dereceye giren öğrencilere de saat ve kitap hediye edildi. Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamadı.


KÖYLÜLER SPONSOR OLUYOR
Kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Sarıt İlköğretim Okulu'nda görev yapan 14 öğretmen 6 yıl önce köy çocuklarının da mezuniyet coşkusunu yaşaması için tören düzenlemeye karar verdi. Çocukların ekonomik durumunun zayıf olduğunu bilen öğretmenler bütçeyi ceplerinden karşıladı. Okul Müdürü Mehmet Kılıç, "Veliler önce sıcak bakmadılar ama zamanla alıştılar. Şimdi törenlerimiz coşkulu ve görkemli geçiyor. Herkes mezuniyet törenlerini iple çekmeye başladı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel koleji aratmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN