Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Göz boyamakla dertler bitmiyor'

Büyüksaat esnafı, geçtiğimiz hafta Ali Münif Yeğenağa Caddesi'ne giderek restorasyon çalışmalarını inceleyen ve ne zaman biteceği hakkında tarih vermeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepkili

Esnaf, "Sayın Sözlü yanında müdürler ile birlikte kapalı çarşıya geldi, birkaç esnaf ile görüşüp yolda yürüdü. Toplantısının olduğunu söyleyip 5 dakika sonra ayrıldı. Buranın sorunu 5 dakikada çözülmez" diyerek tepkilerini dile getirdi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nde 16 ay önce başlatılan restorasyon çalışmaları halen sürüyor. 1,5 yıldır çile dolu günler geçiren esnaf, geçtiğimiz hafta ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün restorasyonun ne zaman biteceği konusunda tarih vermemesine tepki gösterdi. Esnaf, "Sayın Sözlü, yanına aldığı müdürler ile birkaç esnafı gezdi ve 5 dakika sonra da toplantıya yetişeceğini söyleyerek buradan ayrıldı. Gelip bizim dertlerimizi, sorunlarımızı dinlemedi" dedi.

SİMİTÇİ BİLE ETKİLENDİ

Yapımı 11 Şubat 2013 tarihinde başlanmasına rağmen halen bitirilemeyen Büyüksaat restorasyon çalışmalarının yavaş bir şekilde ilerlemesine isyan eden esnaf, "Kısa süreli tadilat dediler ama 16 ay geçmesine rağmen hala bitmedi. Bırakın burada dükkân olarak esnafı, tablada simit satan seyyar bile etkilendi. Yıllardır burada esnafız, yolun trafiğe açılıp açılmayacağını dahi bilmiyoruz. Trafik olmazsa sirkülasyon olmaz ve çarşı biter" diyerek yetkililerden tek isteklerinin buranın bir an önce bitirilip hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.

"CİDDİ BİR ÇALIŞMA YOK"
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün geçtiğimiz hafta ziyarete geldiğini ancak birkaç esnafı ziyaret ettiğini dile getiren cadde esnafı, "Başkan beraberinde müdürler ile birlikte kapalı çarşıya girdi ve birkaç esnaf ile görüştü. Restorasyon çalışmalarından dolayı mağdur olan esnaf ile görüşmedi. Daha sonra toplantısının olduğunu söyleyerek buradan ayrıldı. Buranın sorunu 5 dakikalık ziyaretle çözülmez. Bize çalışmalarının ne zaman biteceği konusunda hiçbir şey söylemedi. Halen burada ciddi bir çalışma yok. Göstermelik çalışıp göz boyuyorlar" diyerek tepki gösterdi.

"HARABE ŞEKİLDE KALSIN"
Yağ Cami ile Büyüksaat arasında buluna yaklaşık 500 metrelik yoldaki binaların restorasyon çalışmalarını 16 ayda tamamlayamayan belediyeye isyan eden esnaf, "Daha halen bazı binalarımızda restorasyon çalışmaları yapılmadı. Biz bu binalarda çalışma yapılmasını istemiyoruz. Çünkü buranın bitirileceğini inanmıyoruz. Komşularımızın nasıl bir çile çektiğini gördüğümüz için biz de bunları yaşamak istemiyoruz. İşyerlerimiz eski harabe şekliyle kalsın daha iyi" diyerek Büyükşehir'e mesaj gönderdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Göz boyamakla dertler bitmiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN