Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüller sahiplerini buldu

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği 2'nci ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nda ödüller düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Akdenız Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin (ATHİB) bu yıl ikincisini düzenlediği Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. Ünlü oyuncu Fatoş Kabasakal'ın sunuculuğunu yaptığı gecede konuşan ATHİB ve Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, tekstil sektöründe dokuma kumaşın Türkiye ve Çukurova'da ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

REKABET İÇİN YENİLİKÇİLİK

Türk tekstil sektörünün, yarattığı katma değer ve istihdam ile önemini koruduğunu ifade eden Kıvanç, "Artık uluslararası pazarda yer alabilmek için yenilikçi olmak gerekmektedir. Sektörümüzün devamlılığı ve başarısı için inovasyonu ve yenilikçiliği yakalayacağımıza inanıyoruz. Taklit eden değil, ürünleri taklit edilen bir ülke olduğumuz zaman önde olacağız" diye konuştu. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nda dereceye girenlerin ürünleri Tülin Şahin, Sema Şimşek, Tuğba Karaca, Ebru Güzel ve Beril Kayar'ında aralarında bulunduğu mankenler tarafından sunuldu. Deile büyük bir beğeni toplarken yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Kumaş Tasarım Yarışması'nın Profesyonel kategorisinde, Necla Çeven "Feza", Grup Kategorisinde de Arif Mehmet Ali Kara "Tepki" temasıyla, öğrenci kategorisinde ise Eylül Serfice "İz Düşümü" temasıyla 1'inci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüller sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN