Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit ailelerinin son çaresi 'çadır'

Kiracı oldukları bina yıkılacağı için yer sorunu yaşayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi, çare bulunamazsa çadır kurmayı planlıyor

Giriş Tarihi: 17.6.2014
Yaklaşık 300 şehit yakını ve gazi üyesi bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi kiralık yer bulamadığı için sokakta kalmakla karşı karşıya. Sadece üyelerinin aidatı ile ayakta durmaya çalışan derneğin 7 yıldır kirada oturduğu bina satılınca yeni ev sahibi binayı iş hanı yapmaya karar verdi. Bu nedenle Mart 2014'te kira sözleşmesi dolan dernek bir türlü kiralık yer bulamadı. Ev sahibi, derneğe avukat aracılığıyla tebligat gönderdi. Dernek Başkanı Melahat Ongun, yer bulamazlarsa, Merkez Park'a çadır kurmayı planladıklarını söyledi.

KEŞKE KUCAK AÇSALAR

Melahat Ongun, "Binamız satıldı. Mart ayında kira sözleşmemiz bitti. Mart ayından bu yana her an çıkarılma sözüyle karşılaşıyoruz, tebligatlar alıyoruz avukattan. En son 'Elektriğinizi, suyunuzu keseceğiz' dedi" diye konuştu. Valiliğe gittiklerini ancak kamunun boş arsası olmadığı için çözüm bulamadıklarını kaydeden Ongun, "Belediyeye gittik, belediyenin de şu anda boş yerleri yokmuş. 'Kiraya çıkarsanız size kirada yardımcı oluruz' dediler. Keşke bize kucak açsalar, 'Gelin şuraya oturun' deseler. Umarım öyle biri çıkar da biz de yerimizi yurdumuzu biliriz" dedi.

YAPACAK BİR ŞEYİMİZ YOK
Sokağa atılmakla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Ongun, "Sokağa atarlarsa, çıkarırlarsa çadır kurarız herhalde. Ama sanmıyorum öyle bir şey yapacaklarını. Yaparlarsa o da mülk sahibinin ayıbı deriz. Biz de Merkez Park'a gider çadır kurarız. Şehit yakınlarını ve gazilere hizmet eden bir derneğin kiracı olması elbette bizim hoşumuza gitmiyor. Fakat yapacak bir şey yok. Böyle bir sorunumuz olduğunu herkes biliyor. Umarım biri bize yardım eder" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit ailelerinin son çaresi 'çadır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN