Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Parkmetre sorunu ve firma yetkilisinin cevabı

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Adana'dan arayan okurumuz M. Fatih Öztürk, parkmetre ile ilgili sıkıntısını dile getirdi. Okurumuz, "Gazipaşa Bulvarı'nda aracımı park ettim. 15 dakika dolmadığı halde görevlinin uyarısı ile 15 dakikayı doldurduğum gerekçesi ile ücret ödemek zorunda kaldım. Yani görevli 2. dakikada '8 dakikanız doldu', 8. dakika da '15 dakikanız doldu' dedi. Görevli elemanla tartışmak istemedim ve fişini kesmesini söyledim. Ama zaman ayarlamasına dikkat edilmesi gerekir.
***

Yine çalışanların 12 saat mesai yaptığını fakat 8 saat süresinde maaşlarını aldığını öğrendim. Sigortalarının bile yapılmadığını duyuyorum. Yine iş çıkışlarında ihbar tazminatlarını alamıyorlar" dedi. Bu konuda sorumlu olan SZD yetkilileri ile görüştüm ve şikayeti aktardım. "Adana'da parkmetre hizmeti iki farklı kurum tarafından veriliyordu. Bir tanesi zaten Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi. Bizim kurumumuzda ise zaman ile ilgili bir sorun olmaz. Görevlimiz fişi yazdığı andan itibaren arka tarafta çok önemli rakamlar ödeyerek devreye soktuğumuz makina var. Hata yapmaz. Yani saat yanlışlığı olması mümkün değil. Ayrıca çalışanlarımıza da mesaiye kaldıkları zaman mesai ücretlerini ödüyoruz. Bu konuda da soruşturma geçirdik ve tertemiz çıktık" dedi. Şikayeti ve cevabını köşeme taşıdım. Umarım okurumuzu aydınlatabilmişizdir.

DİREK TEDAŞ'A AİTMİŞ
Adana'da Ceyhan yolu üzerinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik direğinin tehlikeli bir şekilde yan yattığını fotoğrafı ile birlikte yayınlamış, tehlikenin çok yakında olduğunu söylemiştik. Okurumuz bize gönderdiği fotoğrafta görülen direğin TEİAŞ'a ait olduğunu ifade etmişti. Adana TEİAŞ Grup Müdürü Yılmaz Eğerci bizi arayarak konuya aydınlık getirdi ve "Direk ile ilgili benim de bilgim oldu. Fakat bize ait değil TEDAŞ'a ait. Bu yüzden muhatap TEDAŞ kurumudur" dedi. Biz de TEDAŞ yetkililerini bir kaza olmadan direğin düzeltilmesi konusunda uyarıyoruz.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Parkmetre sorunu ve firma yetkilisinin cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN