'Şifreli fuhuş' sanıklarına 5 ile 23 yıl hapis cezası

Adana'da 1'i yaşı küçük, 9 kadına fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 12 sanık, 5 ile 23 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar, "Suç örgütü ve insan ticareti" suçlarından ise beraat etti

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Adana'da 1'i yaşı küçük, 9 kadına fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 3'ü kadın, 12 sanığın "Örgüt kurma, insan ticareti yapma, fuhuş yaptırma, aracılık etme, tehdit" suçlarından yargılandığı dava sona erdi. Sanıklar, "fuhuş yaptırma, aracılık etme" suçundan 5 ile 23 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. Sanıklar, "Suç örgütü ve insan ticareti" suçlarından ise beraat etti. Sanıkların, aralarında "Pastayı yiyin, pastayı yiyecek kaç kişi var? Çayın varsa geleceğiz" şeklinde şifreli konuştukları belirlenmişti.

FUHUŞ OPERASYONU

Polis, 2012 yılında 17 yaşındaki A.I. adlı kız ile 2 yabancı uyruklu kadına zorla fuhuş yaptırıldığı yönünde istihbarat aldı. Fuhuş şebekesinin Adana, Mersin ve Antalya'daki 3'ü kadın 12 üyesi teknik ve fiziki takibe alındı. Aralık ayında örgütü kuran ve yöneten olduğu belirlenen M.K. ile kendisine yardımcı oldukları ileri sürülen H.K., M.D., C.D., Ö.E., G.A., M.Y., S.U., A.K., F.B., O.G., ve O.K., gözaltına alındı.

DAVA AÇILDI
Örgüt lideri M.K. ile C.D., M.D. ve S.U. tutuklanırken, diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cumhuriyet savcısı, fuhuşla ilgili dava açtı. 1'i yaşı küçük, 2'si yabancı uyruklu kadınlar fuhşa teşvik edilerek üzerlerinden para kazanıldığı belirtilen iddianamede, kadınların uçak ve otobüsle Antalya ve Mersin'e gönderildiği yer aldı. Bu kapsamda da şüphelilerin insan ticareti yaptığı da ileri sürüldü.

ŞİFRELİ KONUŞMALAR
İddianamede Antalya'daki ayağı olan F.B. adlı kadının, yabancı uyruklu kadından bahsederken "Çok güzel yabancı bir kız var at gibi" dediği, sanıkların aralarındaki konuşmalarda "Pastayı yiyin, pastayı yiyecek kaç kişi var? Çayın varsa geleceğiz" gibi şifreler kullandığı anlatıldı.

HEPSİ CEZA ALDI

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir süre tutuklu yargılanan ve tahliye edilen 4 sanık ve diğer sanıklar suçlamaları kabul etmemişti. Avukatları, telefon konuşmalarına göre suç ispat edilmeye çalışıldığını ileri sürerek, müvekkillerinin beraatlerini talep etti. Mahkeme, yargılanan tüm sanıkları 5 ile 23 yıl arasında hapisle cezalandırdı. En yüksek cezayı ise 23 yıl ile M.K. aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şifreli fuhuş' sanıklarına 5 ile 23 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN