Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gizem'in katili taciz de etmiş

Adana'da 6 yaşındaki Gizem'i bıçakladıktan sonra yakarak öldürdüğü iddia edilen Süleyman Akdeniz'in, küçük kıza cinsel istismarda da bulunduğu da ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Adana'da ablasıyla evlenmesine izin verilmediği için 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'i bıçakladıktan sonra diri diri yakarak öldürdüğü iddia edilen 25 yaşındaki güvenlik görevlisi Süleyman Akdeniz hakkında açılan davanın iddianamesinde, küçük kızın 'cinsel istismara' da uğradığı belirlendi. Tutuklanan Süleyman Akdeniz, ifadesinde cinsel istismarda bulunmadığını söylemişti. Akdeniz'in güvenlik gerekçesiyle başka bir ilde yargılanması için Adalet Bakanlığı'ndan cevap gelmesi bekleniyor.

BIÇAKLADI, DİRİ DİRİ

Adana'da Tellidere Mahallesi'nde oturan Mustafa ve Hatice Akdeniz'in 4 çocuğundan en küçüğü olan Gizem, 27 Nisan'da evlerinin önünde oynarken kaybolmuştu. Küçük kızın yanmış ve bıçaklanmış cesedi Kabasakal Mezarlığı Rüzgarlı Tepe mevkiinde bulundu. Adana Polisi'nin sıkı takibi ve detaylı çalışması sonucu katil zanlısı Süleyman Akdeniz olduğu belirlendi. Katil zanlısı ile ilgili hazırlanan iddianamede, küçük kızın cinsel istismara da uğradığı ortaya çıktı.

NEDEN GETİRDİN

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi, güvenlik gerekçesiyle davanın başka ilde yapılması için Adalet Bakanlığı'na başvuru yapTı. Bakanlıktan henüz cevap gelmezken Cumhuriyet Savcısı'nın hazırladığı iddianamede ayrıntılar dikkat çekti. Küçük kızın, kandırılıp, götürüldüğü ıssız yerde kimseyi göremeyince "Burada kimse yok. Niçin beni buraya getirdin ?"dediği iddianamede yer aldı. Akdeniz'in kucağında getirdiği yerde Gizem'in 'şaka' niyetine elini ve ayaklarını bağladığı ağzına da bant yapıştırdığı belirtilen iddianamede, küçük kızın vahşice öldürülme anı da şöyle anlatıldı:

ACI İÇİNDE ÇIĞLIK ATTI
"Katil zanlısı Gizem'den ellerini havaya kaldırmasını istedi. Sonra elbisesini tutturdu. Küçük kız bu halde iken zanlı gözlerini kapatarak karın bölgesine bıçağı sapladı. Gizem acı içinde çığlık atıp bağırmaya başladı. Yere oturup kalktı, bir iki adım attıktan sonra düştü. Katil zanlısı henüz ölmemiş olan küçük kızın üzerine benzin döküp kibriti çaktı. Gizem yanmaya başladı. Can havliyle bağıran küçük kız yanarken, Süleyman Akdeniz aracının yanına gitti. Burada yaklaşık 20-25 dakika bekledi daha sonra olay yerini terk edip gitti"

KABUL ETMEDİ
"Gizem'e karşı herhangi bir cinsel davranışta bulunmadım" diyen katil zanlısının küçük kıza cinsel istismarda da bulunduğunu Adli Tıp Kurumu'nun raporu ortaya çıkardı. Adli Tıp Kurumu Adana Morg İhtisas Dairesi'nin otopsi raporunun dış muayene kısmında, Gizem'in genital muayenesinde bir santimetre uzunluğunda hafif ekimoz bulunan yüzeysel laserasyona (yaralama, yırtılma yarası) rastlandığı belirtildi. Biyoloji İhtisas Dairesi'nin raporunda "şüphelinin, Gizem'i bıçaklayıp yakmadan önce cinsel istismar suçunu işlediği anlaşılmıştır" denildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 26 YIL HAPİS
Cumhuriyet Savcısı, Süleyman Akdeniz'in "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme, çocuğun cinsel istismarı, çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak durumda bulunan kişiyi cinsel amaçla hile ile hürriyetinden yoksun kılma' suçlarını işlediğini belirtti. Savcı, Akdeniz'in 'Cinayetten' ağırlaştırılmış müebbet, 'cinsel istismardan' 12 yıl, 'hürriyetinden yoksun kılma' suçundan ise 14 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Şüphelinin yargılanmasının hangi ilde yapılacağı konusunda Adalet Bakanlığı'ndan cevap beklendiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizem'in katili taciz de etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN