Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müteahhitler okulda yetişecek

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) ile Çağ Üniversitesi arasında imzalanan protokole göre 'Müteahhitlik Okulu' açılacak

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) ve Çağ Üniversitesi, müteahhitlik mesleğinin niteliğinin artırılması için Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor. AKAMDER ve Çağ Üniversitesi arasında imzalanan protokolle 'Müteahhitlik Okulu' açılıyor.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci "Gayemiz ulusal sınırlar içerisinde başta eğitim olmak üzere her şeyi paylaşalım, bu bizim şiarımızdır. Ancak dışarıya karşı paylaşma konusunda ketum davranmak gereklidir diye düşünüyoruz. Bu prensip doğrultusunda müteahhitlerimize, elimizdeki tüm imkanları seferber ederek katkı koymaya hazırız" dedi. Prof. Dr. Bedestenci, Müteahhitlik Okulu'nun tüm Türkiye'ye örnek teşkil edeceğini vurguladı.

BİRÇOK EĞİTİM VERİLECEK

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise "Müteahhitlerimiz, bilim ve fen kurallarına uygun üniversitelerden zaten mezunlar. Bizim buradaki gayemiz, yönetim teknikleri, değişim yönetimi ve iş dünyasında uygulamaları, iş yerinde verimliliği arttırma yöntemleri, iletişim ve vücut dili, ikna yöntem ve becerileri, Türkiye ekonomisinin özellikleri ve Kıbrıs iş olanakları, temel hukuk, hizmet sözleşmeleri, vergi, iş sağlığı ve güvenliği gibi derslerle donatılan Müteahhitlik Okulu projemizin, ulusal çapta yayılmasına olanak sağlamaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müteahhitler okulda yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN