Yeni nesil iletişimciler

Giriş Tarihi: 20.6.2014

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İletişim Fakültesi, eğitim kadrosu, uygulama merkezleri ve iletişim teknolojilerini yakından takip etmesiyle dikkat çekiyor

Akademik dünyada yeni döneme hazırlanılırken, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İletişim Fakültesi, geleceğin iletişimcileri olmak isteyen gençler için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. YDÜ İletişim Fakültesi, yetkin eğitim kadrosu, uygulama merkezleri ve iletişim teknolojilerini yakından takip etmesiyle tanınıyor.

RADYO VE TELEVİZYONU VAR

Fakülte; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Görsel İletişim ve Tasarım, Radyo TV ve Sinema olmak üzere 4 bölümde eğitim veriyor. 8 profesör, 2 doçent, 4 yardımcı doçent, 4 doktorun bulunduğu toplam 38 kişilik akademik kadroya sahip olan fakültede, üniversite gazetesinin haftalık olarak çıkartıldığı gazete merkezi, projelerin-çalıştayların gerçekleştirildiği fotoğraf stüdyosu, sosyal sorumluluk projelerinin yürütüldüğü Halkla İlişkiler Uygulama Merkezi, akademik çalışmaları yapıldığı İletişim Araştırmaları Merkezi, öğrencilerin staj yapabilecekleri Yakın Doğu Radyo ve Yakın Doğu Televizyonu'ndan oluşan geniş bir uygulama alanı bulunuyor.

YENİ ÇAĞIN MERKEZİ

Kendisini, "Yeni çağın merkezi, kampüsün en dinamik parçası" olarak tarif eden Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin dekanlığını vekaleten Doç. Dr. Gökçe Keçeci Şekeroğlu yürütüyor. Ayrıca Gazetecilik Bölüm Başkanlığı'nı Prof. Ünlen Demiralp, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı'nı Prof. Dr. Nilgün Abisel, Radyo TV Sinema Bölüm Başkanlığı'nı Yrd. Doç. Dr. Fevzi Kasap, Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanlığı'nı Doç. Dr. Gökçe K. Şekeroğlu yapıyor. İlk kez 1996 yılında öğrenci kabul eden Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde halen 619 lisans, 48 yüksek lisans ve 7 doktora öğrencisi eğitimlerini sürdürüyor.

ÜSTÜN ÖZELLİKLER GEREKİYOR
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe K. Şekeroğlu modern toplumların ihtiyaçları doğrultusunda iletişim fakülteleri sayısında artış olduğunu ve her yıl pek çok mezun veren bu fakültelerin öğrencilerine, diğerlerinin arasından sıyrılabilecek nitelikleri kazandırmaları gerektiğini belirtti. Doç. Dr. Şekeroğlu, bunun da kaçınılmaz olarak hem akademik kadro hem de teknoloji açısından üstün özelliklere sahip olmayı gerektirdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni nesil iletişimciler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN