GAPSHOES'da 19'uncu buluşma

Ayakkabı ve terlik üretiminde Türkiye'nin önemli merkezlerinden Gaziantep'te 19. GAPSHOES Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayileri Fuarı sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Fuarın yurt dışından çok sayıda ziyaretçi ağırladığını söyleyen Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya, fuara 160 firmanın, 250 ayrı markayla katılarak kış sezonu için hazırlanan ürünlerini sergilediklerini belirtti.

KAYIT DIŞINA DİKKAT

Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı İbrahim Buğur, ithal ayakkabıya konulan kotanın süresinin bitmesi ve Suriyelilerin açtığı işyerlerinin kayıt dışı olmasının getirdiği sıkıntılara dikkat çekerek destek istedi. Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu ise, yıllardır fuarcılığın gelişmesi yaptıkları çalışmaların semeresini aldıklarını söyledi.

SEKTÖR İVME KAZANDI
Adil Konukoğlu, "Fuarımızda Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Kahramanmaraş ve pek çok şehirden katılımcı firma var. Bu fuarı başlatırken ihracatın 'i'si yoktu, şimdi ülke ihracatının yüzde 16,3'ünü biz gerçekleştiriyoruz. Bu yılın ilk 5 ayındaki ihracatımızda yüzde 21 oranında artış var. Bu ayakkabı sektörünün Gaziantep'te inanılmaz bir ivme kazandığını ve yoluna devam ettiğini gösteriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAPSHOES'da 19'uncu buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN