Girişimciliğin teşviki için etkin yöntemler gerekiyor

Giriş Tarihi: 23.6.2014

Adana Valisi Mustafa Büyük, Türkiye'de girişimciliğin teşvik edilmesinde daha etkin yöntemlere ihtiyaç duyulduğunu söyledi

Adana Valisi Mustafa Büyük, TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Vali Mustafa Büyük, iş kadınlarının ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye'de girişimciliğin teşvik edilmesinde daha etkin yöntemlere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Vali Büyük, üniversitelerde derece alan mezunların genellikle kamuda görev almayı hedeflediğini, oysa bu gençlerin kendi işlerini kuran bireyler olarak iş hayatına atılmasının daha yararlı sonuçlar doğuracağını belirtti. Vali Büyük, "Mezun olduğu gün kendi işinin başına geçecek okul birincilerine ihtiyacımız var. Türkiye yatırımlarla ve bu yatırımları gerçekleştirecek girişimcilerle büyüyecek" dedi.

EĞİTİMLER SONUÇ VERİYOR
Tobb Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden de Adana'nın kadın girişimci sayısı bakımından Türkiye'nin önemli kentlerinden biri olduğunu belirterek, "205 kurul üyemizle Adana ekonomisine katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Aramızda çok başarılı sanayiciler, tarım ve hizmet sektörü temsilcileri var. Son bir yılda girişimci ve yönetici yetiştirilmesine yönelik eğitim projelerine önem verdik. Bu eğitimlerin meyvesini yeni işletmeler açıldıkça alıyoruz. Hayırlı olsun diyerek iş kadınlarının etkin olduğu güçlü bir kente geldiğinizi ifade etmek istiyorum" dedi. Ziyarette TOBB Adana KGK Başkan Yardımcıları Aysel Eyüboğlu, Süheyla Gergin, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatoş Yüksel, Samia Yasavur ve Meral Sevim hazır bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimciliğin teşviki için etkin yöntemler gerekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN