Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kan davası cinayetine 3 müebbet hapis cezası

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Adana'da kardeşi Kadir Yaltırık'ı (32) öldüren Abdurrahman Üçgül'den intikam almak için babası Sıdkı Üçgül'ü (59) öldüren Necmi Yaltırık (37) "Kan gütme saiki ile öldürme" suçundan müebbet hapse mahkum olurken, suça teşvik eden tutuklu Muhyettin ve Mehmet Yaltırık da müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Seyit Ali Çelik'e 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Süvey ve Sabahattin Yaltırık ise beraat etti.

İLK CİNAYET
İlk cinayet, 9 Nisan 2013 günü gecesi Çukurova ilçesine bağlı Göl Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 4 ay önce Ersin Yaltırık, Ulaş Özaslan ve Abdurrahman Üçgül arasında tartışma yaşandı. Bu olayda darp edildiğini ileri süren Abdurrahman Üçgül davacı oldu. Soruşturma devam ederken, Abdurrahman Üçgül, dayak yediği Ersin Yaltırık'a kin beslemeye başladı.

YÜZÜNÜ GİZLEDİ

Bir plan yapan ve tanınmamak için yüzünü gizleyen Abdurrahman Üçgül, av tüfeğini alarak Kadir Yaltırık'a ait evin damına çıktı. Ersin Yaltırık'ı bekliyordu. Bu sırada eve gelen Kadir dama çıktı. Ersin geldi diye tüfeği ateşleyen Üçgül, yanlışlıkla Kadir'i öldürdü ve olay yerinden kaçtı. Bir süre sonra yakalanan Abdurrahman Üçgül tutuklandı. Hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

KAN DAVASI CİNAYETİ

Kardeşinin intikamını almak isteyen ve yanına akrabaları Necmi Yaltırık harekete geçti. Sıdkı Üçgül ile oğlu Mehmet, bunu duyunca 'Bize saldıracaklar' diyerek Fatih Polis Karakolu'na gitti. Selahattin ve Süvey Yaltırık, Üçgül ailesinin karakolda olduğunu haber verdi. Necmi, amcası Muhyettin ve Mehmet Salih Yaltırık ile Seyit Ali Kılıç karakola gitti. Necmi Yaltırık, karakol çıkışında Sıdkı Üçgül'ü öldürdü, oğlu Mehmet Üçgül'e de ateş etti ancak tabanca ateş almadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan davası cinayetine 3 müebbet hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN