Schengen'in süresi daha uzun tutulmalı

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Avrupa ülkeleri ile iş yapan işadamlarının Schengen vizesi alımında sorunlar yaşadığını belirterek, "Schengen vizesinin süresi uzun tutulmalı. İşadamlarına minimum 1 yıllık, gerekirse şirketlerin cirosunun büyüklüğüne göre daha uzun süreli vize verilmelidir" dedi. GSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle düzenlenen "İş Dünyası için Vize Bilgilendirme" toplantısı, GSO'da gerçekleştirildi.

DİPLOMATLARI AĞIRLADI

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Jörg Dieter Köstinger, Malta Başkonsolosu Reuben Gauci, Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Başkanı Ana Luísa Riquito, Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümü Başkanı Diane de Joode, Macaristan Büyükelçiliği'nden Peter Szanto, İsveç Büyükelçiliği Göçmenlik Bölümü Başkanı Teodor Hafner ve Almanya Büyükelçiliği Vize Bölümü Başkanı Wolfgang Schulz toplantı başlamadan önce, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'nu ziyaret ettiler.

ENGEL KONULUYOR

AB ile ticareti geliştirmek istediklerini, bunun için işadamlarının karşılaştıkları sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten Başkan Konukoğlu, Avrupa ülkeleri ile iş yapan işadamlarının önündeki en büyük engellerden birisinin Schengen vizesi alımı olduğunu kaydetti. Schengen vizesi almasının uzun ve eziyetli bir süreç olduğunu anlatan Konukoğlu, "Önümüzde maalesef vizelerle engeller konuluyor. Ticaretle uğraşan işadamlarımız, dünyanın her tarafını dolaşıyor. Sadece ihracat için gitmiyorlar, oralardan ithalat yapmak için de gidiyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Schengen'in süresi daha uzun tutulmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN