Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrilen direk ayağa kalkıyor

30 Mart'ta rüzgarın devirdiği elektrik direğinin önümüzdeki günlerde TEDAŞ tarafından yenileneceği öğrenildi

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Adana'nın Yakapınar Mahallesi'nde 30 Mart akşamı şiddetli rüzgarın devirdiği ve mahalle sakinlerinin tepkisine neden olan elektrik direğinin önümüzdeki günlerde yenileneceği öğrenildi. Vatandaşlar, elektrik direğinin devrilmesinden sonra sıkıntılı günler yaşadıklarını belirtirken TEDAŞ yetkilileri, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını, yenileme çalışmasının da en geç Çarşamba günü tamamlanacağını bildirdi.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Direğin devrilmesinin ardından yetkililerle irtibata geçtiklerini ancak kimsenin direğe sahip çıkmadığını bildiren Yakapınar Mahallesi Muhtarı Osman Akkuzu, "Direk devrildiği günden beri hemen hemen her gün sabah saatlerinde elektrik kesintileri oluyor. Sıcak havalarda ne vantilatörümüz çalışıyor ne buzdolabımız. Vatandaş haklı olarak sinirleniyor. Muhtar olduğum için tepkisini bana gösteriyor. Oysa ben tüm girişimleri yapmama rağmen bir sonuç almış değilim" dedi.

ALETLER BOZULDU

Elektrik kesintilerinin sabah 7.00'de başlayıp 3-4 saat sürdüğünü anlatan çiftçi Mustafa Üçal (50) ise "Tarlama fıstık ektim. Yağmurlama sistemiyle sulama yapmam lazım ama bu kesintiler yüzünden her gün 3-4 saat işim aksıyor. 3 günde bitireceğim tarlayı 5 günde bitiriyorum. Yanımda çalışan işçiye fazladan para vermek zorunda kalıyorum. Voltaj düşmesi ve elektrik kesintilerinden dolayı çok kişinin televizyonu, buzdolabı bozuldu ama sorunumuzu çözen olmadı" diye konuştu.

ÇÖZÜM BU HAFTA
Direğin devrilmesinin ardından olaya el konulduğunu açıklayan TEDAŞ yetkilileri, ilk etapta direğin zarar vermemesi için elektriğinin kesildiğini vatandaşın mağdur olmaması için de bölgenin elektriğinin diğer dağıtım hattı üzerinden verildiğini söyledi. Elektrik dağıtımında herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirten yetkililer, "Direğin yenilenmesi amacıyla alımlarımızı gerçekle��tirdik. Sorun en geç Çarşamba günü çözülecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrilen direk ayağa kalkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN