Karşılıklı ziyaretler ilişkiyi güçlendiriyor

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Güzeloğlu, karşılıklı yapılan ziyaretlerin Filipinler Türkiye, Mersin Filipinler arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.

CAZİBE MERKEZİ

Asya, Ortadoğu ve Uzak Asya ülkeleriyle ticari ilişkiler kurmak isteyen birçok yabancı menşeli şirketin Mersin Limanı'nı kullandığını ifade eden Güzeloğlu, "Giderek gelişen ticari ilişkiler çerçevesinde Mersin ve Mersin Limanı, Filipinli şirketler için de bir cazibe merkezi konumundadır. Bu ve benzeri ziyaretlerin karşılıklı ilişkileri geliştirerek yeni işbirlikleri gerçekleştirilmesine büyük katkı sağlanacağına inanıyorum" diye konuştu.

İLİŞKİLER İLERİYE TAŞINACAK
Büyükelçi Sanchez ise Mersin'de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Filipinler ve Türkiye arasındaki ilişkileri daha da geliştirerek ileriye taşımayı amaçladıklarını belirtti. Filipinler ile Mersin arasında birçok ortak nokta bulunduğunu sözlerine ekleyen Sanchez, bu ortak noktalar bağlamında kültürel, ekonomik ve ticari alanlarda birçok işbirliği gerçekleştirilebileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşılıklı ziyaretler ilişkiyi güçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN