Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık dünyasına genç doktorlar

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi 168 öğrencisini mezun etti. Mezuniyet töreninde genç doktorlar, sevinçlerini aileleriyle paylaştı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi 2013-2104 akademik yılı mezunları için görkemli bir tören düzenlendi. Üniversite'nin Kongre Merkezi'nde 168 öğrenci diplomasını aldı. Öğrenciler adına açılış konuşmasını, dönem birincisi Dr. Gizem Aslan yaptı. Dr. Aslan, altı yıllık eğitimlerinin ardından mezun olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İYİ HEKİM OLMAK İÇİN
Mezunlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Figen Doran ise mezunlara seslenirken "İyi bir hekim olmak için, mesleksel uygulamalarınızı en iyi şekilde yapmaya çalışmak, bilime güvenip onu takip etmek, öğrendiği her şeyi başkaları ile paylaşmaya çaba göstermek, yardım isteyen, bir şeyler danışan herkese yardımcı olmaya çalışmak, insanları sevmek, insanlar arasında ayrım gözetmemek gerekir. 'İyi hekim olmak' için işte tüm bu vasıfları taşımanız lazım" dedi.

ÇUKUROVA TIP YANINIZDA
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz de 168 hekimi mezun etmenin gururunu yaşadığını belirterek, "Mezun ettiğimiz hekimlerimizi insanlık için göreve uğurluyoruz. Zor bir meslek. Ancak bu mesleği, insan sevgisiyle, her yaşayanı, her iyileşeni, her ağrısı dineni büyük bir mutlulukla izleyerek ve bundan haz alarak kolay kılabilirsiniz. Unutmayın ki her başınız darda kaldığında "Çukurova Tıp" yanınızda. Bu sizin ayrıcalığınız" diye konuştu.

HEKİM ANDI OKUNDU

Diploma töreninde ÇÜ Devlet Konservatuarı akademisyenleri ve öğrencilerinin hazırladıkları müzik dinletisiyle açılış konuşmaları son bulurken, öğrenciler Prof. Dr. Ali Alpaslan yönetiminde Hekim Andı'nı okudu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni birincilikle bitiren Dr. Gizem Aslan hekim andının ardından yaş kütüğüne plaket çaktı. Fakülte dönem birincisi Dr. Gizem Aslan ve dönem ikincisi Dr. Ezgi Eynallı'ya diplomasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık dünyasına genç doktorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN