Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Yenidoğan Mahallesi'nden iki şikayet ve çözüm arayışı

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Adana'dan Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'nden Ahmet Kılıç iki şikayetini bize aktardı. Sevgi Çiçeği Caddesi'nde esnaf olan okurumuz, "Büyük araçlar daha doğrusu otobüs, kamyon gibi araçlar mahallenin en çok yoğun olan caddesinde hızlı gidiyor. Bu nedenle tedirgin oluyoruz. Özellikle kamu görevi yapan otobüs sürücüleri yetkilileri tarafından uyarılırsa memnun oluruz.
***

Yine sokak üzerinde belediyeye ait ekmek büfesi var. İnsanlar ucuz ekmek alabilmek için sıraya giriyor. Haliyle uzun kuyruklar oluşuyor. Bu bekleme sırasında büfenin önünde gölgelik olmadığı için zorlanıyorlar. Şimdi hava çok sıcak insanlar ter içinde kalıyor. Aynı sıkıntıyı kışın da çekiyorlar. Bu defa yağmurdan korunmak için çaba sarf ediyorlar. Sorunlarımızın dikkate alınmasını istiyoruz" diyor. Okurumuzun iki şikayetini köşeme taşıdım. Umarım gereken uyarılar yapılır, ekmek alan vatandaşlar için de gölgelik düşünülür.

SOKAK LAMBASININ ARIZASI GİDERİLDİ
Adana'dan Muhittin Avcı isimli okurumuz bu defa şikayet değil teşekkür ediyor. Geçtiğimiz günlerde Şakirpaşa semtinde 42115 Sokak'ta yanmayan sokak lambası ile ilgili şikayetini bize aktarmıştı. Köşemizde bu soruna yer verdik. Okurumuz bize yine elektronik posta gönderdi. Teşekkür ediyor ve "Şikayetimizi köşenize taşıdığınız için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Kabloda gevşeme varmış, sokak lambamızı onardılar. Şimdi sorun çözümlendi. Sayenizde sokağımız aydınlığa kavuştu" diyor. Okurumuz adına biz de yetkililere teşekkür ediyoruz.

GÜLMECE
Cemal ile Temel askerde beraber nöbet tutarlarken, komutanları bir bakmış Cemal'in elinde bir mektup, okuyor. "N'apıyorsunuz" demiş. Temel: "Sevculumden mektup celdi. Okuma yazma pilmem, Cemal okuyo pağa." "Peki Cemal'in kulaklarındaki pamuk ne?" Temel: "Mektubu tuymasin diye..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yenidoğan Mahallesi'nden iki şikayet ve çözüm arayışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN