Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik talimatıyla fazlalıklar yıkılıyor

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Anamur sahilindeki kulübelerin gölgelikleri için Mersin Valiliği tarafından sökülmesi kararı alınması ve Anamur Belediyesi'ne yıkımla ilgili talimat göndermesi üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Anamur Belediyesi ekipleri, başta çay bahçeleri olmak üzere tüm tesislerde bulunan fazlalıkların yıkımına başladılar.

İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILMALI
Sahildeki bir tesiste Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, işletmecilerle bir araya geldi. İşletme sahiplerinin, "Sezon başladı, gölgelikler kaldırılıyor. Gölgelik olmayan işletmeye kimse gelmez" sözleri üzerine Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, yasalar çerçevesinde işletmelere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

ŞİKAYET ETMEYİN
Çetin, işletmecilere "Sizlerin kaygılarını anlıyorum. Ancak telaş yapmadan hareket etmek gerek. Tek isteğimiz birbirinizi şikâyet etmek yerine birbirinizle dayanışma içinde iyi bir sezon geçirmek için çaba göstermeniz" dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek de "Mersin Valiliği tarafından belediyemize gelen talimat nedeniyle, kapalı alan yaratan gölgelikleri kaldırmak zorundayız. Bu Anamur ya da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir uygulama değil" şeklinde konuştu.

ÖNLEM İÇİN YAPILIYOR
Anamur Belediyesi'nce sahil bandında kiralanan onlarca büfenin etrafının geniş bir yayılma çerçevesinde işletmeciler tarafından ekler yapılmış ve gölgelikler kurulup kıyılara şezlonglar yerleştirilmesi üzerine Mersin valiliği bu konuda önlem amacıyla yıkım kararı aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik talimatıyla fazlalıklar yıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN