Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Üniversitesi Polonya'da fuarda

Giriş Tarihi: 27.6.2014
2014 yılının Polonya ile Türkiye ilişkilerinin başlamasının 600'üncü yıldönümü olması nedeniyle, her iki ülkede çeşitli kültürel etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Çukurova Üniversitesi de Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) koordinasyonuyla "Türkiye-Polonya Üniversiteler Buluşması" adlı fuarda stant açtı.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI

YÖK koordinasyonunda Polonya'nın Başkenti Varşova'da gerçekleştirilen "Türkiye- Polonya Üniversiteler Buluşması"na Çukurova Üniversitesi'nden Uluslararası Öğrenci Ofisi ve Dış İlişkiler Ofisi Birim Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rana Yıldırım ve Uluslararası Öğrenci Ofisinden Uzman Hasan Ahkemoğlu katıldı. Çukurova Üniversitesi'nin tanıtım standı açtığı fuarda, ikili işbirliği içinde olduğu Polonya'daki üniversite temsilcileriyle görüşmeler yapılarak, yeni ortaklar bulma konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

TEMSİLCİLER KATILDI

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Şaban Çalış ve 25 üniversiteden temsilcinin katıldığı fuarın amacı, iki ülke üniversitelerinin buluşması, her türlü akademik işbirliğinin geliştirilmesi ve ayrıca Polonyalı öğrencilerin Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarını tercih etmesini sağlamak. Çukurova Üniversitesi'nin her yönüyle tanıtıldığı fuarda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya yaptığı açılış konuşmasında uluslararasılaşma siyasetini Türkiye'nin yükseköğretim sistemi için temel bir hedef olarak gördüklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Üniversitesi Polonya'da fuarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN