Sanko Koleji'nde mezuniyet sevinci

Giriş Tarihi: 27.6.2014

Gaziantep Özel Sanko Koleji'nden mezun olan 57 öğrenci törenle kep fırlatarak mezuniyetin gururunu yaşadı

Özel Sanko Koleji'nden 2013- 2014 eğitim öğretim döneminde mezun olan 57 öğrenci diplomalarının alarak mezuniyetin gururunu yaşadı. Okul bahçesinde yapılan 11'inci dönem mezuniyet törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı ve Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu, Özel Sanko Okulları Danışma Kurulu üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

İLKLERİN OKULU
Okul kurucu temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, her mezuniyet töreninin kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Konukoğlu, "Her defasında dizlerimin bağı çözülüyor. Evlatlarımdan ayırmadığım öğrencilerin mezuniyeti ve yükseköğrenime kanat çırpmaları sevindirici ve gurur verici" dedi. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu ise Gaziantep'in ötesinde, Türkiye'de ve hatta dünyada birçok ilke imza attıklarına dikkati çekti. Dünyada "öğrenen okul" uygulamasını başlatan ilk okul olduklarını anlatan Köylüoğlu, "Üniversitelerde dahi az bulunan genetik, robotik, mekatronik laboratuvarlarını ve Bilim Merkezi'ni oluşturduk" diye konuştu.

İLK 30 ARASINDA
Köylüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nda 13 milyon öğrencinin faydalandığı DynEd İnteraktif dil öğrenme programının Türkiye de ilk uygulayıcısı olduklarını ve programın Türkiye lisansını Milli Eğitim Bakanlığı'na SANKO Holding'in armağan ettiğine vurgu yaptı. Köylüoğlu, Gaziantep'e son 8 yıldır TÜBİTAK'tan bölge ve Türkiye dereceleri getiren tek okul olduklarını ve okulun Gaziantep'te birinci, Türkiye'de ilk 30 ilçesinde yerini koruduğunu belirtti. Konuşmaların ardından diplomalarını sahnede ailelerinden alan öğrenciler, büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Koleji'nde mezuniyet sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN