Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Teknokent'e 2 milyonluk destek geldi

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Kurulduğu 2005'ten bu yana her geçen gün büyüyen ve gelişen Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Çukurova Teknokent) finans konusunda önemli bir gelişme yaşadı. Maliye Bakanlığı'nın, 16'sı kurulma aşamasındaki 55 Teknokent için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na ayırdığı 38,5 milyon lirada en büyük payı Çukurova Teknokent aldı. Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, bakanlığın kendilerine 2 milyon lira ödenek aktardığını söyledi.

TEŞEKÜR BORÇLUYUZ
Paranın hesaba geçtiğini kaydeden Prof. Dr. Aydın, gönderilen ödenekle B blok inşaatı için firmaya olan borcun ödeneceğini belirtti. Ödeneği almak için çok uğraştıklarını kaydeden Prof. Dr. Aydın, "Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Cevahir Uskurt ve genel müdürlükte uzman olarak görev yapan hemşehrimiz İrfan Buhur'un büyük desteğini gördük. Onlara teşekkür borçluyuz" dedi.

ALTYAPI GÜÇLENECEK

Prof. Dr. Aydın, sırada D Blok inşaatının yapılmasının bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Aydın, "D Blok'ta genel müdürlük ve kuluçka merkezi olacak. Lisans ve lisansüstü son sınıf öğrencileri ve son 5 yıl içinde mezun olanlara devlet bu kuluçka merkezinde finans desteği sağlıyor. Kendi işlerini kurabiliyorlar. Şu anda bizde 20 kuluçka firması (teknogirişim) var. Yeni bina sayesinde altyapı imkanı genişleyecek. Forkliftin çalışabileceği, TIR'ların girebileceği bir binaya kavuşacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Teknokent'e 2 milyonluk destek geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN