Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDE'nin çalıştayında önemli isimler buluştu

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Yakın Doğu Enstitüsü (YDE) tarafından düzenlenen "Doğu Akdeniz'deki Enerji Kaynaklarının Yeni Jeopolitiği" konulu enerji çalıştayı sona erdi. Çalıştay süresince alanlarının saygın uzmanları Kıbrıs sorunu özelinde Doğu Akdeniz'de bulunan enerji kaynaklarının oluşturduğu yeni jeopolitiği değerlendirdi.

BİRÇOK ÜNİVERSİTE

Açılış konuşmasını KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu'nun gerçekleştirdiği çalıştaya Bilgi Üniversitesi, ODTÜ, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve YDÜ'den öğretim üyeleri katıldı. Yeni bulunan doğalgaz kaynaklarının Doğu Akdeniz'in jeopolitiğine etkilerinin yerel, bölgesel ve küresel aktörler bağlamında yarattığı değişimler ve oluşan yeni dengelerin irdelendiği çalıştayda KKTC ve Kıbrıs Türk toplumu açısından enerjinin politik ekonomisine dair önemli değerlendirmeler yapıldı.

DEĞERLENDİRME
Çalıştay sonuçlarını değerlendiren Yakın Doğu Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Umut Koldaş, alanlarının en iyileri olan çok değerli akademisyen ve uzmanları aynı organizasyon için bir araya getirmenin önemine değinerek ortaya çıkan bilgi ve değerlendirmelerin Kıbrıs adasının içinde bulunduğu yeni jeopolitiğin değerlendirmesi adına çok mühim olduğuna vurgu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDE'nin çalıştayında önemli isimler buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN