Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Riskli yapıları HKÜ tespit edecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan riskli yapıların tespiti lisans belgesi aldı. Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, önemli bir görev üstlendiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 30.6.2014
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında lisanslandırıldı. "Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi"ni Gaziantep Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Necdet Yalçınkaya'dan alan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Üniversite olarak üsteleneceğimiz görevleri harfiyen yerine getireceğiz" dedi.

HKÜ'NÜN ROLÜ KONUŞULDU

HKÜ Rektörü Yılmaz'ın makamında gerçekleşen lisans belgesi tesliminden sonra Necdet Yalçınkaya ve Geomatik Mühendisi Seyfettin Ceylan ile HKÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kasım Mermerdaş ve Arş. Gör. Erkan Alkan'ın da katılımıyla afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında görüş alışverişinde bulunularak kentsel dönüşümde HKÜ'nün üstleneceği rol konuşuldu.

AKTİF OLARAK ÇALIŞACAĞIZ

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile belediyelerle ortaklaşa gerçekleştirecekleri çalışmalarla başta Gaziantep olmak üzere şehirleri çevreye uyumlu bir biçimde modern hale getirmeyi amaçladıklarını belirten Rektör Yılmaz, "Ülkemizde riskli alan içinde veya dışında olup ekonomik ömrünü tamamlamış olan veya ağır hasar görme riski taşıyan yapıların tespiti önem arz etmektedir. Kentsel dönüşümde Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak üstleneceğimiz görevleri harfiyen yerine getireceğimizi belirtmek isteriz. Akademik kadromuzda bulunan HKÜ ailesinin üyeleri aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Riskli yapıları HKÜ tespit edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN