Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftar yemekleri Tahmazoğlu'dan

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehreküstü Konakları'nda kurulan iftar çadırında vatandaşlara iftar yemeği dağıttı

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan'ın ilk günü Şehreküstü Konakları yanında kurulan iftar çadırına giderek vatandaşlara yemek dağıttı. Herkesin tabağına tek tek yemek dolduran Başkan Tahmazoğlu, dağıtım sırasında vatandaşlarla sohbet etti.

5 NOKTADA İFTAR ÇADIRI
İlçenin 5 noktasında iftar çadırı kuran Şahinbey Belediyesi, Şehreküstü bölgesinde kurulan iftar çadırında bir yenilik daha yaparak, iftar sonrası tasavvuf müziği dinletisi ve semazen gösterileri düzenledi. Vatandaşlara yemek dağıtan Tahmazoğlu, "Şahinbey Belediyesi olarak, İstiklal Semt pazarı, Dumlupınar Parkı, Kalealtı, Onkoloji Hastanesi ve Şehreküstü bölgesi olmak üzere 5 bölgede iftar çadırı kurduk. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız bu çadırlarımızda iftarını açabilecek" dedi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ
Tahmazoğlu, "Bir oruçluya iftar açtırmanın ne kadar sevap olduğunu biliyoruz. Bunun sevabı tüm halkımızın olacaktır. Ayrıca buradaki iftar çadırımızda etkinlik düzenliyoruz. İftar sonrası hem tasavvuf musikisi dinletisi hem de sema gösterileri yapılacaktır. Bunlara ek olarak ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallemizde ve Şahinbey parkımızda ramazan ayının ruh ve manasına uygun programlar yapacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftar yemekleri Tahmazoğlu'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN