Paralel örgüt örümcek ağı gibi

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Adana'da sağlık alanında paralel yapılanma, ilk olarak kendini Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde göstermiş, malzeme alımlarında örgüte yakın firmalarla iş yapılarak devlet yüz binlerce lira zarara uğratılmıştı. Konunun SABAH Güney'de gündeme getirilmesinin ardından Genel Yayın Yönetmenimiz Erdal Şafak'a gönderilen bir mektup, paralel yapılanmanın sadece hastanede değil, İl Sağlık Müdürlüğü'nde de hüküm sürdüğü iddiasını ortaya çıkardı.

DEVLET ZARARA UĞRATILDI

Bir grup sağlık çalışanı imzasıyla gönderilen mektupta, paralel yapının 2009- 2012 yılları arasında devlet hastanesinde, sonrasında ise İl Sağlık Müdürlüğü'nde yapılanmasını sürdürdüğü iddia edildi. İsimleri tek tek açıklanan ancak sorumlu yayıncılık gereği vermediğimiz üst düzey yöneticilerin örgüt üyesi olmakla suçlandığı mektupta, "İl Sağlık Müdürlüğü ve 112'ye malzeme alımlarında ve genel hizmet alımlarında devlet büyük ölçüde zarara uğramıştır" ifadeleri yer aldı.

HEP AYNI FİRMALAR
İddiaya göre Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde ihaleler kime verilmişse, aynı kişiler 1-2 yıl sonra İl Sağlım Müdürlüğü bilgisayar ve fotokopi toneri ihalelerine de girip, 10-15 liralık ürünlerin tanesini 130-200 liraya devlete sattı. Bu yolla paralel örgüt mensupları rant sağlarken, devlet de 100 bin ile 350 bin lira arasında zarara uğratıldı. Üstelik diğer hizmet alımlarında da aynı firmalar tercih edildi. Mektupta yer alan bir başka iddiaya göre de AK Parti sempatizanı memurlar, söz konusu paralel örgüt yöneticileri tarafından sürekli olarak baskıya maruz kalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgüt örümcek ağı gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN