Festivalde moda rüzgârı

Çamlıyayla İğne Oyası Festivali coşkulu geçti. Öğrenci mankenlerin defilesi büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Mersin Valiliği, Çamlıyayla Kaymakamlığı, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla Belediyesi ve Mersin İl Kültür Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Çamlıyayla İğne Oyası Festivali'ne yoğun ilgi gösterildi. Beyleroluğu mevkiinde kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik çarşı girişinde festivalin açılış kurdelesinin kesilmesiyle devam etti.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, İğne Oyası'nın, Çamlıyayla ile özleştiğini, Namrun denildiği zaman ise ilk önce akla İğne Oyası geldiğini söyledi. Konuşmalardan sonra ise Çamlıyayla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü öğrenci mankenleri tarafından gerçekleştirilen İğne Oyaları'nın yer aldığı giysilerin bulunduğu defile büyük bir ilgiyle izlendi.

HEDİYELER DAĞITILDI
Festivalde Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçıları halk müziği konseri ve Halk Dansları ekibinin gösterisi büyük alkış aldı. Etkinlik sonunda, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korusu sanatçısı Yıldız Çam'ın seslendirdiği parçalara vatandaşlarda eşlik ederken, festival sonrasında ise Başkan Tepebağlı vatandaşlara hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde moda rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN