ŞEVKET COŞKUN: Yeni yönetim yeni görev

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Mersin'de AK Parti İl Yönetimi sil baştan yenilendi. Mekin Merter Salt yönetiminde olup da bu yönetimde olan yok mu? Tabi var. Örneğin Mert Hazar, daha önce de yönetimdeydi. Ancak genç ve başarılı bir isim. Pırıl pırıl. Gelecek vadediyor. Bunun gibi isimlerin yönetimlerde kalıp devamı gerekiyordu, öyle de oldu. Ayhan Erdem yine genç ve yine başarılı. Yönetime ilk defa giriyor. Gaziantep'ten milletvekili aday adayı olmuştu, daha çok Mersin İdmanyurdu'ndan tanıyoruz. Yazdığı kitapları var. Petrol sektöründe idarecilik yaptı. Aslında yeni yönetimde çok başarılı isimler var. Geçmişte belediye başkanlığı yapanlar var. Başarılı da oldular, halk tarafından tanınıyor ve sevilen isimler, aynı Ahmet Tırtarlı ve Lütfi Parıltı gibi. Burada bütün isimleri yazamıyorum. Bu yönetimin başarılı olacağını düşünüyorum. İsmail Taşpınar Yeni İl Başkanı, ekibi ile başarılı olmaya çalışacak.

GÖKDELEN VE METROPOL
Yapıldığında Türkiye ve Ortadoğu'nun en yüksek binası olan Mersin'in 52 katlı gökdeleni atıl bir bina olmaktan hiçbir zaman kurtulamadı.
İlk yapıldığı 1989 yılında benim de büromun bulunduğu çarşı kısmı ise o yıllarda bir parça daha planlı idi. Burada yaklaşık 5 yıllık bir iş hayatım oldu. Ana caddeye bakan hemen bankanın üstündeki büroda. Bu bina için yapılırken büyük umutlar vardı. Türkiye'nin en iyi mimarları yapmıştı. Gökdeleni tanıtmak için zirveye çıkış yarışmaları, magazin çekimleri için yıldızlar ve bir sürü etkinlik yapıldı. ÜSTAY firması burayı çok iyi niyetlerle yapmış, fakat başarılı olamamıştı. Ali Üstay'ın çok sevdiği ve zaman ayırdığı bu projesi için Sakıp Sabancı dahil pek çok işadamı davet edilmiş ve destek vermişti. Bugüne bakacak olursak her zaman kötüye giden ve bir türlü geçmişin kötü izlerini silemeden yaşayan bir sorunlar yuvası olarak duruyor. Aslında burası için yepyeni bir proje yapılmalı ve komple bir bütün olarak ele alınmalı. Burada iş yeri olan Veli Uçan aradı. Metropol'ün sorunlarını anlattı. Çözüm yollarını anlattı. Aslında sorunu, burada işyeri olan kişiler çözebilir. Yeter ki onlara kulak verilsin. Kuytu köşelerinde idrar kokusundan yürünmeyen bu binanın mutlaka kurtarılması gerekiyor. Belki zamanında yanlış yapıldı ama bugün de bu yanlışlık sürecek diye bir şey olmamalı. Mersin'in merkezinde ve belki de talihinin bu binanın kurtarılması ile değişeceği bir konumda. Ölü ve sorunlar yumağı bu dev binanın adliye ve defterdarlık gibi yine iki dev kamu kuruluşu arasında kalması belki de sadece şanstır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ŞEVKET COŞKUN: Yeni yönetim yeni görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN