Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 dereceyi bulan sıcakta oruçlu halde çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Çukurova yöresine gelen tarım işçileri, Ramazanı 40 dereceyi bulan sıcakta tarlada çalışarak geçiriyor. Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Siirt, Adıyaman başta olmak üzere çeşitli illerden Çukurova'nın bereketli topraklarına çalışmaya gelen tarım işçileri, sabahın ilk ışıklarıyla tarlaların yolunu tutuyor. Domates, biber, karpuz ve kavun toplayan işçiler arasında oruç tutanlar da bulunuyor.

"ÇALMAKTAN İYİDİR"
37 lira yevmiye karşılığı tarlada çalışan Şanlıurfalı lise öğrencisi Hıdır Aykan, memleketinde iş bulamadığı için Adana'ya geldiğini söyledi. Sıcak havada çalışmasına rağmen oruç tuttuğunu belirten Aykan, "Güneşte, 40 derecenin altında çalışmak çok zor. Bazı arkadaşlarımız dayanamadı, bazıları da orucunu aksatmıyor. Orucumuzu tutuyor, ibadetimizi yapıyoruz. Çalmaktansa burada çalışırız daha iyi. Oruç da tutarız, çalışırız da" dedi.

BAYILANLAR OLDU
Şanlıurfalı Hatice Çiftçi de "Oruç tutuyorum. Hava sıcak. Sabahtan akşama kadar güneşin altındayız" diye konuştu. Rahime Algaç da sıcak havada çalışırken zorlandıklarını belirterek, ilk gün oruç tutan bazı arkadaşlarının rahatsızlandığını söyledi. Ebru Yılmaz da ilk gün oruç tuttuğunu ifade ederek, "Oruç tuttum ama çok zorlandım. Bayılan arkadaşlarımız oldu. Çalışmaya mecburuz. Gölgede bile hava çok sıcak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 dereceyi bulan sıcakta oruçlu halde çalışıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN