Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temsa'dan 15 bininci otobüs

Giriş Tarihi: 4.7.2014

Otomotiv devi Temsa'nın ürettiği 15 bininci otobüs, banttan indi. Otobüs, İstanbul'da şehir içi ulaşımda hizmet verecek

Adana'da 1987'de kurulan otomotiv devi Temsa, 15 bininci otobüsünü üretmenin gururunu yaşadı. Avenue modeli olan 15 bininci otobüs, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik'in de katıldığı törenle banttan indi. Törende konuşan Hüseyin Sözlü, Adana'da bundan sonra şehir içi ulaşımda Temsa otobüslerinin kullanılacağının sinyalini verince işçiler büyük sevinç yaşadı. Engellilerin de kolayca yararlanabileceği tasarıma sahip olan 15 bininci otobüsün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edileceği ve İstanbul kent içi ulaşımında kullanılacağı bildirildi.

LOKOMOTİF TEMSA OLMALI

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana topraklarında üretim yapan Temsa'yı desteklemek gerektiğini söyledi. Sözlü, "Adana'nın toplu taşımasının da lokomotifi Temsa olmalıdır. Hem belediye otobüslerinde, hem halk otobüslerinde, hem de dolmuşlarda, kalitesini, güvenilirliğini tüm dünyaya ispatlamış olan Temsa'nın otobüsleri kullanılmalı. Sizler, Adana'da üreten, Adana'yı büyüten, Adana'ya katma değer olarak büyük katkı koyan bir emek ordususunuz. Temsa'ya vereceğimiz destekle de emeğe saygı göstereceğiz" dedi. Sözlü'nün sözleri, alkışlarla karşılandı.

64 ÜLKENİN YOLLARINDA
Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ise geçen Şubat ayında da 10 bininci midibüsü banttan indirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, yurtiçi pazara yönelik üretimini gerçekleştirdikleri Safir, Prestij ve Avenue araçlarla pazarda büyük başarılara imza attıklarını kaydetti. Çelik, "Bin 600 çalışanımızla ülkemize katma değer yaratmaya, istihdam oluşturmaya devam ediyoruz. Adana fabrikasında üretimini gerçekleştirdiğimiz, sizin el emeğiniz, göz nurunuz otobüslerimiz bugün 64 ülkenin yollarında" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temsa'dan 15 bininci otobüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN