Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teşekkürler Çomu

Giriş Tarihi: 4.7.2014

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi, kız öğrenci evlerinin açılması ve öğrenci yurdu inşaatına katkı koyan işadamı Hüseyin Nuri Çomu'ya teşekkür plaketi verdi

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Barış, gerek kız öğrenci evlerinin açılması, gerekse kentin en büyük öğrenci yurtlarından biri olan yurt inşaatına sağladığı katkıları için, cemiyetin Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Çomu'ya teşekkür etti. Mehmet Barış, tüm Adanalı hayırseverleri yurt inşaatına katkıda bulunmaya davet etti.

HİZMETE DOYMAYAN

Türkiye'nin her köşesine lise ve üniversite öğrencileri için yurtlar yapıp, burslar vermek amacıyla 1951 yılında İstanbul'da kurulan İlim Yayma Cemiyeti'nin, 1976 yılında Adana şubesi kuruldu. 12 Eylül 1980 darbesiyle kapanmak zorunda kalan şube, 2007 yılında tekrar açılarak hizmetlerine başladı. 2013 yılında seçilen emekli Adana Müftüsü Mehmet Barış başkanlığında seçilen yeni yönetim kurulu ile faaliyetlerine hız veren şubebi birçok faaliyetlerde bulundu.

İNŞAATA HIZLI BAŞLANDI
2007 yılında şubenin yeniden faaliyete geçmesiyle, öncelik verilen Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurt Binası proje çalışmaları bitirilmişti. Mehmet Barış Başkanlığındaki yeni yönetim, 2013 yılında arazi temininden sonra ruhsat ve proje revize çalışmalarını tamamlayarak, 10 bin 470 metrekarelik, üniversite öğrencilerine yönelik erkek öğrenci yurdunun Adana'ya kazandırılmasında çok önemli bir rol üstlendi. İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Barış; yurdun inşaat katkıları münasebetiyle İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Çomu'ya teşekkür plaketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşekkürler Çomu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN