Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmanlıysanız 'yalan' deyin

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Paralel Yapı ile ilgili açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düşen eski Adana Bölge Sorumlusu Tamer Barış Terkeşli, Zaman gazetesinin hakkında iftira kampanyası başlattığını öne sürerek açtı ağzını yumdu gözünü. "Anlattıklarımın bir tanesinin doğru olduğunu söyleyemiyorlar, şahsıma yönelik iftira kampanyası başlatıyorlar" diyen Tamer Barış Terkeşli, "3 milyon lira vermedikleri için hapse tıktırdıkları Mustafa Tuncel yaptığı açıklamalarla söylediklerimin doğruluğunu tasdik etti. Zaman gazetesi temsilcisi Bilal Öğütcan, Büyükşehir pastasından pay istedi. Eğer Öğütçü imanlı biriyse bu söylediklerimin yalan olduğunu söyler" dedi.

BOMBA GİBİ PATLAYACAK

Paralel Yapı hakkında söylediklerinin kamuoyunda taraftar bulmasıyla Zaman gazetesi ile etrafındaki menfaat odaklarının ve rant çetelerinin harekete geçtiğini iddia eden Terkeşli, örgütlü bir yapıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Terkeşli, "Paralel Yapı, senkronize halde devletin bütün organlarına nüfus etmiş haşhaşilerden oluşan bir rant çetesidir. En iyi örgütlendiği yer Adana'dır. Bunların nelerden tedirgin olduğunu tek tek anlatacağım. Daha önce dönemin Büyükşehir Belediye Birinci Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in 3 milyon lira vermediği için nasıl cezaevine gönderildiğini anlattım. Tuncel de yaptığı açıklamalarla iddialarımı doğruladı. Yapının elamanları bu sözlerden rahatsız. Bundan sonra yapacağım her açıklama bomba gibi patlayacak" diye konuştu.

FARKLI ŞEYLER KONUŞALIM

Paralel Yapı ile bir ilgisinin olmadığı yönünde ortaya atılan iddiaların da tamamen yalan olduğunu yapacağı açıklamalarla kanıtlayacağını belirten Terkeşli şöyle konuştu: Yaptığım açıklamalardan sonra yapının elamanlarından biri ortaya çıkıp, 'biz bunu yapmadık', 'böyle bir şey olmadı' diyemedi. Adana'da AGİD'in bir toplantısı vardı. O tarihlerde de Angola Genelkurmay Başkanı gelmişti. Benden ısrarla Mustafa Tuncel'i toplantıya çağırmamı isteyerek, 'Genelkurmay Başkanı ile tanıştıralım, farklı şeyler konuşalım' dediler. Amaçları kaynaşma sürecinin başlamasını sağlamaktı. Şimdi bu 'abi'ler Tuncel'in anlattıklarını nasıl yalanlar? Elimdeki bilgi ve belgeleri kamuoyu ile paylaşıyorum. Daha derinlere dalsam bunların kaçacak deliği olmaz". Anadolu Girişimci İşadamları Derneği'nin başkanlık makamında Büyükşehir Belediye Başkanvekili Aldırmaz, Tuncel, Atila Aydınoğlu, Cengiz Dinçer, Ahmet Coşkun. Kemal Elibal ve kendisinin de bulunduğu ortamda yapılan konuşmaları yakında kamuoyuna anlatacağını ifade eden Terkeşli, "Ben anlatmaya başladıkça halk bunların gerçek yüzünü görecek. Bana saldırmaları, akıl yolunu kaybedip müfteri duruma geçtiklerinin bir ispatıdır" dedi. Zaman gazetesi temsilcisi Bilal Öğütçü ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Terkeşli şöyle dedi:

GAZETE-DERGİ ABONELİĞİ
"Zaman gazetesi temsilcisi Bilal Öğütçü, sürekli yanıma gelir, Büyükşehir Belediyesi'nde gazete ve dergilerine yeterli abone olunmadığından yakınırdı. Ağabeyim Mesut Terkeşli ile Bilal Öğütçü'yü, tüm birimlere gönderdim. Zaman gazetesi ile Aksiyon ve Sızıntı dergilerine abone olunmasını sağladım. Bilal Öğütçü, Nissan Micra marka aracıyla ağabeyim Mesut Terkeşli ile birlikte bu birimleri dolaşırdı. Yine Öğütçü'nün talebi ile başta SAMADER olmak üzere birçok organizasyona ve toplantıya belediyeden finans sağladım.

ÖĞÜTÇÜ'NÜN İLAN TALEBİ
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği 2011 yılında yapılan Altın Koza Film Festivali'nin tanıtım ilanlarının Zaman gazetesine verilmediğini belirten Tamer Barış Terkeşli, "Zaman gazetesi temsilcisi Bilal Öğütçü, beni sürekli 'Büyükşehir pastasından bize de verin' diye sıkıştırıyordu. 2011 yılında Altın Koza Festivali'nin tanıtım ilanları verildiğinde Zaman devre dışı kalmıştı. Öğütçü beni aradı, 'Abim benim, Altın Koza ilanları bizde yok. Bizim için önemli. Bu ilanları girelim. Lütfen ilan pastasından biz de yararlanalım' dedi. Bende Altın Koza ilanlarının verilmesini sağladım. Tam sayfa ilan Türkiye geneli Zaman'da da çıktı. Bilal Öğütçü, şerefli, namuslu ve imanlı bir adamsa bunları inkar etsin, 'yalan söylüyor' desin" diye konuştu. Terkeşli şöyle devam etti:

İPLİKLERİ PAZARA ÇIKACAK
"Hakkımda bir yığın dedikodu yazıları yazan Bilal Öğütçü'ye şunu sormak istiyorum. Beni tanıyor mu, tanımıyor mu? Makamına gittim mi, gitmedim mi? Orada Ahmet ağabeyle görüştüm mü, görüşmedim mi? Yukarıda anlattığım olaylar yaşandı mı, yaşanmadı mı? Bana bunların cevabını versin yeter. Bunların kontrolünde olan birçok yayın organı, bana 'sahtekar, yalancı, dolandırıcı' gibi çirkin ifadeler kullanıyor. Beni kimliksizleştirmeye, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Çünkü onların Büyükşehir'de at oynatmasına izin vermedim, nemalanmalarının önüne geçtim. Şimdi intikam duygusu ile yanıp tutuşuyorlar. Yakında onların tüm ipliklerini pazara çıkaracağım"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmanlıysanız 'yalan' deyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN