Melih ABİ: Kaldırımlar işgal altında yayalar yollara iniyor

Giriş Tarihi: 7.7.2014
Adana'dan bir şikâyet aldım. Okurumuz kaldırımların işgal edilmesiyle ilgili şikâyetini dile getirdi. Diyor ki; "Adana'nın kaldırımları işgal altında. İşyerleri işgal etmiş, Araç sahipleri işgal etmiş. Seyyar satıcı işgal etmiş. Yani anlayacağınız herkes bir tarafını kapmış. Haliyle bize yürüyecek yer kalmamış. Dünyanın her yerinde kaldırımlar yayaların yani bizlerin. Ama Adana'da durum farklı. İşyerlerine izin verilsin ama belirli bir ölçüde. Araç sahipleri otoparka koysun. Seyyarlarda temizlensin. Ancak biz böyle kaldırımlarda rahat yürüyebiliriz." Umarım okurumuzun şikayeti dikkate alınır. Gerçekten insanlar kaldırımlar yerine yola inerek yürüyebiliyor. Olası bir kaza sonrası hep birlikte üzülmeyelim.

TARSUS'TA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKâYETÇİYİZ...
Mersin'in Tarsus ilçesinden Şevket Özgüren isimli okurumuz bize şikâyetini aktardı. Okurumuz, "Tarsus'ta bir süre önce hükümetin kentlerde 65 yaş üstü yaşlı insanların şehir içi ulaşımından ücretsiz yararlanacağı konusundaki yasanın yürürlüğe girmesinden sonra sıkıntılar yaşıyoruz. Ben 65 yaşındayım ve huzurevinde kalıyorum. Arada bir çarşıya gidip geliyor, belediyenin verdiği paso ile ücretsiz olarak ulaşımdan yararlanıyordum. Ancak bazı otobüs şoförlerinin ücretsiz binen yaşlıları azarladığını gördüm, benimde başıma geldi. Beyaz dolmuşlar ücretsiz taşıma yapmıyor. Belediyenin ortak olduğu Ulaşım A.Ş. ye ait otobüslerde sıkıntı yaşıyoruz. Resmi plakalı belediye otobüslerinde sorun yok. Ancak Mavibüs dediğimiz kısa otobüslere bindiğimizde şoförler bizleri azarlıyor. Kimisi de durakta tek yaşlı gördüğü zaman durup o yolcuyu almıyor. Bizlere de yazık. Madem böyle olacaktı, bu yasa niye çıktı? Hem üzülüyor, hem horlanıyoruz. Belediye yetkilileri bu işe bir çare bulsun" Durum gerçekten üzücü. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE

Manevra varmış. Mehmet elde tüfek yerde yatıyormuş. Komutan gelip sormuş: "Düşman önden gelirse ne yaparsın?" Mehmet cevaplamış. "Şu yandan, bu yandan, arkadan gelirse" diye tekrar sormuş komutan. Mehmet bunları da cevaplamış. Komutan en sonunda : "Ya düşman tepeden gelirse?" deyince. "Bu memleketin tek askeri ben miyim komutanım?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kaldırımlar işgal altında yayalar yollara iniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN