Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Masraftan kaçmayız

Sanko Holding Onursal Başkanı Konukoğlu, tıp biliminin merkezi olmasını istedikleri Sanko Üniversitesi için masraftan kaçmayacaklarını söyledi

Sanko Holding Onursal Başkanı ve Sanko Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, üniversiteyi Gaziantep'i tıp hizmetleri ve eğitimi yönünden daha yukarı taşıyacağını söyledi. Konukoğlu, üniversitenin arkasında Sanko güvencesinin yer aldığını, en iyiyi yakalamak adına hiçbir masraftan kaçınmayacaklarını belirtti. Sanko Üniversitesi'nin 2014- 2015 eğitim-öğretim döneminde öğrenci kabulüne başlayacak olması dolayısıyla Grand Otel'de verilen iftar yemeğinin ardından düzenlenen toplantıda Abdulkadir Konukoğlu, medya mensuplarına üniversiteyi tanıttı. Konukoğlu, "Gaziantep nasıl sanayide ve ihracatta liderse üniversitelerde de liderliğini koruyor" dedi.

TIP TEMALI ÜNİVERSİTE
Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav ise "Tıp bilimleri alanında dünya standartlarında bilim üretmek, eğitim vermek ve hizmet sunmak istiyoruz" diye konuştu. Tıp bilimleri alanında Türkiye'nin ilk tematik üniversitesi olan Sanko Üniversitesi'ne 2014-2015 eğitim öğretim döneminde ilk kez öğrenci alacaklarını anımsatan Sınav, Tıp Fakültesine 10'u yabancı uyruklu 60, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik bölümlerine 60'ar olmak üzere toplam 180 öğrenci alınacağını bildirdi.

AMACIMIZ PARA DEĞİL
Üniversite kurmalarındaki amacın para kazanmak olmadığını söyleyen Konukoğlu, "Parayı zaten sanayiden kazanıyoruz. Hastane ve üniversiteyi kurarken sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getirmeye çalıştı. Hastaneye çevre illerden çok insan hasta geliyor. Üniversiteye de Gaziantep'in yanı sıra bir çok ilden okumak için gelenler olacaktır. Burada iyi eğitim alacaklar. Sizlere ve torunlarınıza, iyi bir tıp üniversitesi olarak Gaziantep'e yarar getireceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Masraftan kaçmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN