Yeni: Başbakan Erdoğan'a vefa borcumuzu ödeyeceğiz

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinin ülke açısından çok önemli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2014
AK Parti'nin mevcut ve eski Adana İl yöneticilerini bir araya getiren iftar yemeğinde konuşan İl Başkanı Fikret Yeni, cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi. Başkan Yeni, "İçine girdiğimiz seçim sürecinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki seçim sürecinde de elinizden gelen gayreti göstereceğinize, hatta bu defa adayımızın değerinden dolayı elinizden gelen gayetin üzerine çıkılarak çok daha büyük gayretle davaya sahip çıkacağınızı biliyorum" dedi.

SEÇİMDE SIKINTI YOK

Türkiye'de ilk kez Cumhurbaşkanı'nın halkın oyuyla seçileceğini anımsatan Başkan Yeni, "Şimdi baktığınız zaman bu Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturabilecek, halkın ilk defa seçtiği oy ile Cumhurbaşkanı olmaya müstahak tek kişi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Her ne kadar birileri kendilerine çatı kurup bu ülkede dahi yaşamamış, bu ülkenin değerlerini, kültürünü, bu ülkenin gerçeklerini bilmeyen, bir yerlerden aldıkları talimatla aday göstermişlerse de Allah'ın izniyle bu ülkenin insanı buna teveccüh göstermeyecek" diye konuştu.

VEFA BORCU

AK Parti'nin Türkiye genelinde yüzde 50 ve üzerinde oy alırken Adana'da aldığı oyların 42, yüzde 43'leri geçmediğine dikkat çeken Yeni, "Adana'nın AK Parti'ye borcu var. Daha da önemlisi Adana'nın sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bir borcu var. Özür dilememiz gerekiyor. AK Parti ile bu ülkede hayal dahi edilemeyen hizmetleri bu ülkenin evlatlarına sunan Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat seçiminin tartışılacağı Cumhurbaşkanlığı seçiminde bizler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a vefa borcumuzu ödeyeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: Başbakan Erdoğan'a vefa borcumuzu ödeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN