Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hukuk dünyasına yeni kan

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi, 3'üncü dönem mezunlarını uğurladı. Törende 87 genç hukukçu mezun oldu, keplerini havaya fırlattı

Giriş Tarihi: 9.7.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi 3'üncü dönem mezunlarını verdi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 87 genç hukukçu, törenle diplomalarını aldı. Törende konuşan Dekan Prof. Dr. Mustafa Çeker, 2007'de kurulan fakültelerinin 550 öğrencisinden bu yıl 87 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bugüne kadar toplam 175 mezun verdiklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, bölgenin en köklü üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi'nde hukuk fakültesi kurulmasında biraz geç kalındığını, ancak kısa sürede örgütlenmenin tamamlanmasıyla 3'üncü dönem mezunlarının verildiğini kaydetti. Prof. Dr. Kibar, "Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarının hâkimlik sınavlarını geçerek yargıda üniversitemizi temsil etmeleri, avukatlık stajını tamamlayıp ruhsat alarak başarılı şekilde görev yapmaya başlamaları, siz değerli velileri olduğu kadar bizleri de gururlandırmaktadır" dedi.

ŞAMPİYON KIZLARDAN ÇIKTI
Törende tüm öğrencileri temsilen Mehmet Muhittin Masanlı'ya plaketini Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeken verirken, fakülte birincisi Gamze Develi'ye ise plaket ve diplomasını Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuk dünyasına yeni kan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN