Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmcilerin gözü gurbetçide

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Mersin'in turizm merkezi olan Kızkalesi'nde ramazan nedeniyle durgun olan turizm sektörü, tatil için yurda gelecek olan gurbetçileri bekliyor

UNESCO tarafından 'Tarihi Miras' listesine alınan, Mersin'in önemli turizm merkezlerinden olan Kızkalesi'nde turizmcilerin gözü, tatile gelecek olan gurbetçilere çevrildi. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, son yıllarda Ramazan ayının turizmin en yüksek olduğu dönemlere denk gelmesinden dolayı otellerdeki boşluğu çeşitli Avrupa ülkelerinden gelecek olan gurbetçilerin doldurmasının beklendiğini söyledi. Başkan Çalışkan, "Ramazandan dolayı meydana gelen boşluğu çeşitli Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye tatile gelecek olan gurbetçilerin doldurması bekleniyor. Turizmciler şimdi tüm hazırlıklarını önce gurbetçilerin yurda tatile gelmelerini ardından da Ramazan bayramına bağladı. Turizmciler dört gözle tatil için yurda gelecek olan gurbetçileri bekliyor. Çünkü dönem boşluğunu anca gurbetçiler dolduracak" dedi.

SAHİLLER ŞENLENİYOR

Avrupa'da okulların henüz kapanmadığını, 10 Temmuzdan itibaren kapanmaya başlayacağını dile getiren Çalışkan, okullar tatile girer girmez gurbetçilerin de tatil için yurda giriş yapmaya başlayacaklarını belirtti. Tüm umutların gurbetçilere bağlandığını vurgulayan Çalışkan, "Gurbetçilerimizi dört gözle bekliyoruz. Gurbetçilerimizle birlikte Kızkalesi ve Akdeniz sahilleri şenleniyor, onların gelmesi hem esnafa hem de turizmcilere can simidi oluyor çünkü turizmciler tüm hazırlıklarını ve rezervasyonlarını onlara göre yapıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilerin gözü gurbetçide
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN