Feyezan Kanalı projesi Türkiye'ye örnek olacak

Giriş Tarihi: 10.7.2014

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun halkının uzun yıllardır kokusu ve kirliliğiyle bezdiği Feyezan Kanalı'nı ıslah etmeye kararlı olduklarını söyledi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yıllardır kirliliği ve kokusuyla şikayet konusu olan Feyezan Kanalı'na el atıyor. Islah için çalışma başlatılırken, İskenderun'a gelen Devlet su İşleri (DSİ) yetkilileri ile Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kanalın sahil kısmından Aşkarbeyli bölgesine kadar olan kısmını gezdi. Başkan Dingil ve DSİ yetkilileri, kanalın son durumu, ıslahı, temizlenmesi ve estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşması için fikir alışverişinde bulundu.

GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞECEK

DSİ yetkilisi Celal Dağ, Feyezan Kanalı'nın ıslahı için İskenderun'a geldiklerini belirterek, "Bizler her zaman 3E (Estetik, Ekonomik, Emniyet) formülü ile çalışmaya gayret ederiz. Burada ilk önce kanalın içeri bölümünde taşkın ve kirliği önleyici çalışmalar yapılacak. Dış kısmını ise Belediye ile birlikte ortak akıl ile güzelleştireceğiz. Burada uygulanacak proje Türkiye'de örnek gösterilen projeler arasında yer alacak. Bu kötü görünümden İskenderun'u elbirliği ile kurtaracağız. Proje ve ihalenin ardından çalışmalar hemen başlayacak" diye konuştu.

ÖRNEK GÖSTERİLECEK
Başkan Seyfi Dingil ise feyezan kanalı sorunun kentin 40 yıllık bir kanayan yarası olduğunu belirterek," Seçim zamanında feyezan kanalı ile halkımıza söz vermiştik. Bu ilk adım. Burası Türkiye'de herkesin örnek göstereceği bir yer olacak. Kanalın ıslahı bittikten sonra çevre düzenlemesini belediye olarak biz yapacağız. Kanalın çevresinde özel yürüyüş parkurları, gezi alanları, bisiklet yolları ve kafeteryalar ile halkımızın nefes alacağı alanlar, kanalın başlangıcında bağlama denilen bölgede yapay göl ve mesire yerleri yapacağız" şeklinde konuştu.

İSKENDERUN ANKARA İLE BULUŞTU
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun'u 57 aradan sonra Ankara ile buluşturmanın keyfini yaşadıklarını belirterek, "Çok şükür bugünleri gördük. Artık hizmet kulvarları açılmaya başladı. Merkezi hükümetin sağladığı olanaklarla İskenderun bir altın kent olacak. Belediye olarak şehrimizin kangren olan sorunlarını ivedilikle çözmeye öncelik vereceğiz. Vatandaşlarımız da çalışmalarla sağlık, koku ve sivrisinek yönünden rahata kavuşacak. İskenderun yeni bir havaya bürünecek. Halkımız bize inansın, güvensin yeterli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyezan Kanalı projesi Türkiye'ye örnek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN